PL: Barkley a 91. percben döntött, újra nyert az Aston Villa

H. D.H. D.
2020.10.18. 22:12
A hajrában jött a csattanó, Ross Barkley (20) góljával nyert az Aston Villa (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának vasárnapi játéknapján az Aston Villa Ross Barkley 91. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert a Leicester City vendégeként, így a birminghami együttesnek – egyedüliként – továbbra is hibátlan a mérlege a Premier League-ben.

A címvédő Liverpool elleni 7–2-es győzelem után a Leicester Cityhez látogatott a bajnokságot szenzációsan kezdő Aston Villa. A leicesteri csapat a West Ham United elleni 3–0-s vereséget igyekezett feledtetni, a remekül záró vendégvédelmen azonban nem nagyon talált fogást a házigazda.

Ráadásul amikor kellett, Emiliano Martínez védte a hazai próbálkozásokat, majd a ráadásban jött a csattanó: a 91. percben Ross Barkley nagyjából 23 méterről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát! 0–1

Ross Barkley gólja

Az Aston Villa így a negyedik bajnokiját is megnyerte, mi több, ebből három találkozón gólt sem kapott. Mivel az Everton szombaton, a városi rangadón döntetlent játszott a Liverpoollal, immár csak a birminghami alakulatnak van százszázalékos mérlege a Premier League-ben.

A Villa egyébként legutóbb 1930-ban kezdett négy győzelemmel – akkor végül az Arsenal mögött másodikként zárta az angol élvonalbeli bajnokságot…

ANGOL PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Leicester City–Aston Villa 0–1 (Barkley 90+1.)
KORÁBBAN
Sheffield United–Fulham 1–1 (Sharp 85. – 11-esből, ill. Lookman 77.)
Crystal Palace–Brighton 1–1 (Zaha 19. – 11-esből, Mac Allister 90.)
Tottenham Hotspur–West Ham United 3–3 (Szon Hung Min 1., Kane 8., 16., ill. Balbuena 82., D. Sánchez 85. – öngól, Lanzini 90+4.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Everton–Liverpool 2–2 (M. Keane 19., Calvert-Lewin 81., ill. Mané 3., Szalah 72.)
Chelsea–Southampton 3–3 (Werner 15., 28., Havertz 59., ill. Ings 43., C. Adams 57., Vestergaard 90+2.)
Manchester City–Arsenal 1–0 (Sterling 23.)
Newcastle–Manchester United 1–4 (Shaw 2. – öngól, ill. Maguire 23., Bruno Fernandes 86., Wan-Bissaka 89., Rashford 90+6.)