Szoboszlai két gólban is főszereplő volt, nyert Kerkezék ellen a Pool

2023.08.19. 15:45
A Liverpool hazai pályán 3–1-re legyőzte az AFC Bournemouth csapatát a Premier League 2. fordulójában, Szobosz­lai Dominik és Kerkez Milos is végigjátszotta a mérkőzést – nem is akárhogyan!

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Liverpool FC–AFC Bournemouth 3–1 (2–1)
Liverpool,
Anfield, 54 000 néző. Vezette: Bramall
Liverpool:
Alisson – Alexander-Arnold (Joe Gomez, 76.), Van Dijk, I. Konaté, Robertson – Szoboszlai, Mac Allister, Gakpo (Endo, 63.) – Szalah (D. Núnez, 86.), Diogo Jota (Elliott, 76.), Luis Díaz (Cimikasz, 86.). Menedzser: Jürgen Klopp
Bournemouth:
Neto – Aarons, Senesi (Hamed Traoré, 84.), Zabarnij, Kerkez – Billing, Rothwell (L. Kenny, 76.) – Semenyo (D. Brooks, 76.), Christie (Moore, 63.), J. Anthony (Kluivert, 63.) – Solanke. Menedzser: Andoni Iraola
Gólszerző: Luis Díaz (27.), Szalah (36.), Diogo Jota (62.), ill. Semenyo (3.)
Kiállítva: Mac Allister (58.)

Ezt is megéltük: magyaros rangadó a Premier League-ben, két méregdrágán vett magyar futballistával a fedélzeten! A Liverpool FC az AFC Bournemouth gárdáját fogadta, a hazai középpálya jobb oldalán kezdett Szoboszlai Dominik, a vendégvédelem bal oldalán Kerkez Milos.

Amennyivel többet ér a Liverpool kerete a kissé tartalékosan kiálló AFC Bournemouth állományától, annyival jobban kezdtek a vendégek. A lerohanásukkal látványosan nem tudott mit kezdeni a Pool védelme, néhány perc alatt háromszor is hatalmasat hibázott. Az elsőt megúszták egy lesállás miatt a hazaiak, a harmadiknál Alisson csak sárga lapot kapott az eladott labdája utáni szabálytalanságért – a kettő között azonban Antoine Semenyo érvényes gólt szerzett.

Azonnal ritmust váltott a házigazda, Virgil van Dijk fejesét a léc hárította, de azután nem volt megállás: előbb Luis Díaz szerzett kissé szerencsés, de látványos találatot, majd Szoboszlai kiharcolt egy büntetőt, amelyet Mohamed Szalah kihagyott, de szerencséjére a kipattanó labda éppen őt találta meg.

Jól játszott Kerkez is, aki levette a pályáról az első félidőben Szalahot, és többször is szerelte a jobb szélről induló Jotát. A szünet előtt nem sokkal Szoboszlai remek passzát nem tudta az ötös jobb sarka elől a kapuba vágni Trent Alexander-Arnold.

Hatalmas hazai mezőnyfölénnyel folytatódott a mérkőzés a szünet után, egy elé pattanó labda után Szalah kihagyta ziccerét, Cody Gakpo közeli lövéseit blokkolták – aztán Alexis Mac Allister piros lapja megváltoztatta a mérkőzést. Ugyanis szárnyakat kapott a hazai csapat, Neto még védte Szoboszlai lövését, de Diogo Jota jókor volt jó helyen.

A csereként beálló Kieffer Moore szorosabbá tehette volna a mérkőzést, ám a léc fölé talált 11 méterről.

Jürgen Klopp beküldte a kiállítás után a frissen igazolt japán középpályást, Endo Vatarut, majd kihasználta ő is az összes cseréjét, Luis Díaz és Alexander-Arnold esetében kisebb sérülés miatt. A vendégmester, Andoni Iraola minden támadóját és támadó középpályását bevetette, a hajrában Justin Kluivert lövését védte Alisson, aki állta a sarat Hamed Junior Traoré próbálkozásainál is – megérdemelten nyert a Liverpool, a pocsék kezdés ellenére is.

Kerkez Milos is végigjátszotta a mérkőzést, nem vallott szégyent – Szoboszlai Dominikról mindent elmond, hogy két gól előkészítésével a győzelem egyik főszereplője volt.

A két magyar játékos egymással cserélt mezt a lefújás után. 3–1

Korábban
Nottingham Forest–Sheffield United 2–1 (Awoniyi 3., C. Wood 89., ill. Hamer 48.)
Fulham–Brentford 0–3 (Wissa 44., Mbeumo 66., 90+3. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva
: Ream (Fulham, 66.)
Wolverhampton–Brighton 1–4
(Hvang Hi Csan 61., ill. Mitoma 15., Estupinán 46., March 51., 55.)
Kiállítva: Matheus Nunes (Wolverhampton, 90+5.)

KÉSŐBB
18.30: Tottenham–Manchester United (Tv: Spíler1)
21.00: Manchester City–Newcastle United (Tv: Spíler1)

VASÁRNAP
15.00:
Aston Villa–Everton (Tv: Spíler1)
17.30: West Ham United–Chelsea (Tv: Spíler1)

19. Aston Villa 1 1 1–5 –4 0

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+4. perc Traoré ballal 16-ról lő most, kissé balról, de Alisson eléri a labdát a bal alsó előtt.

90+2. perc Traoré ballal 21-ről a léc alá lőne, de Alisson figyel.

89. perc Brooks 16-os előtti szabadrúgása pontatlan, 6 perc a ráadás.

86. perc Csere lesz. Konsztantinosz Cimikasz váltja. Szalahot meg Darwin Núnez.

84. perc Kluivert jobbal tízről kapura lő, véd a bal sarok előtt Alisson, a kipattanót hétről egy védőbe vágja Billing. Díaz lesérül, ápolás a pályán.

83. perc Hamed Júnior Traoré be, Senesi le, védő helyett támadó középpályás.

80. perc Szalah nem passzol, ballal 18-ról a bal alsó mellé lő, jócskán.

76. perc A 200. PL-meccsén játszó Arnold lesérül, Joe Gomez váltja. Harvey Elliot meg Jotát. David Brooks Semenyót, Lloyd Kelly Rothwellt váltja. Védő és középpályás be, de három csatárral a Bournemouth.

70. perc Helyzet, Semenyo jobb oldali beadását Moore a 11-espontról a léc fölé vágja!

67. perc Neto védi Jota közeli lövését.

65. perc Jota jobb oldali beadását az ötösről a kapusba vágja a visszafutó Rothwell! Öngólhelyzet...

Szoboszlai kiharcolt egy büntetőt (Fotó: AFP)

63. perc Endo Vataru be, Gakpo le, Justin Kluivert és Kieffer Moore meg Antonyt és Christie-t váltja.

62. PERC Szoboszlai lövését kikapja a jobb alsó elől Neto, DIOGO JOTA ballal egy méterről a bal felsőbe lő, a jobb oldali kapufa elől. 3–1!

61. perc
Kerkez szereli Szalahot a jobb szélen, szabadrúgás.

58. PERC DERÜLT ÉGBŐL A PIROS LAP, ALEXIS MAC ALLISTER KIÁLL! Ballal letalpalta veszélyesen Christie-t.

54. perc Díaz passzát Gakpo 12-ről jobbal és ballal is egy bevetődő védőbe vágja.

53. perc Gakpo pocsék passzát Szalah elé tolja egy védő, a szélső ballal kapusba lő az ötös jobb sarkáról.

50. perc Neto fejjel ment Szalah elől, de Jota elé, aki jobbal 23-ról a léc fölé lő.

49. perc Senesi szereli utolsó védőként könnyedén a meginduló Szalahot.

48. perc Semenyóval öten sem bírnak, jobbal nem sokkal lő a bal felső fölé 16-ról, középről!

46. perc Zabarnij ajándékoz egy szögletet gyorsan a Poolnak egy pocsék hátrapasszból. Szoboszlai adja be, Arnoldnak, aki jobbal 20-ról egy védőbe lő. Láthatóan sokat gyakorolt figura volt.

46. PERC FOLYTATJUK!

Raheem Sterling 2

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+4. perc Arnold jobb oldali, jobblábas sarokrúgását Konaté tízről a léc fölé fejeli!

45+3. perc Jota passzol vissza Szoboszlaihoz, a jobblábas, 14 méteres lövést blokkolja Zabarnij.

Négy perc a ráadás.

45. perc Szoboszlai remek passzát Arnold ballal kapura vágja kissé jobbról, 11 méterről, jobbra ledőlve véd Neto. Van Dijk hétről a bal sarok mellé fejeli Robertson szögletét.

42. perc Kerkez kétszer is szereli a jobb szélen meginduló Jotát!

39. perc Kerkez szereli szépen Szalahot a jobb szélen.

36. perc Szoboszlai a labdával egy ideig, de MOHAMED SZALAH áll végül az általa letett labda mögé... ballal kapura lő, a bal sarok előtt védi a félmagasan szálló labdát Neto, de a kipattanó a szélsőé, ballal ötről a jobb, azaz a rövid felsőbe emeli a labdát a levegőbe felugorva. 2–1!

35. perc BÜNTETŐ, Szoboszlai bedob egy cselt a tizenhatos jobb sarkára belépve, Rothwell felrúgja. Egyértelmű tizenegyes. De Neto reklamál, hevesen, sárga lap.

27. PERC LUIS DÍAZ egyenlít Jota passza után, a Senesin megpattanó jobb oldali beadást felpörgeti magának a szélső, és jobbal a bal alsóba lő hétről, picit jobbról. A letérdelő Aarons feje fölött: 1–1!

26. perc Anthony kap sárga lapot. Közben megemlékeznek egy Everton-drukkerről a Pool szurkolói!

26. perc
Újabb veszélyes kontra, Solankét utoléri az ötösön, és szereli becsúszva Robertson.

23. perc Arnold lőtt passzát nem tudja átvenni az ötösön Jota.

22. perc
Konaté szereli Solenkét az ötös jobb sarkán, de les.

A pályán nagyon keveset találkoztak egyelőre

18. perc
Szoboszlainak nagy taps, harciasan megtart egy labdát, majd a Díaz lövése után elépattanó labdát ballal 12-ről, kissé balról a bal alsó mellé vágja. Kissé messzebbről aztán Gakpo a bal felső fölé lő.

16. perc Antoine Semenyo kap sárga lapot Gakpo ellökéséért.

13. perc Gakpo passzát Arnold jobbal 12-ről, éles szögből kapura teszi, Neto kitolja a labdát a léc alól.

10. perc Chistie beadása a kapusé aztán.

9. perc Alisson megússza, a Poollal egyetemben, a 16-os előtt eladja a labdát, és becsúszva felrúgja Anthonyt. Csak sárga lap…

6. perc Nyom azonnal a Pool, és hétről, picit jobbról a lécre fejel Van Dijk Robertson bal oldali, ballábas kornere után. Netótól gól, nem ért volna oda a bal felső sarok elé.

3. PERC EZ MÁR ÉRVÉNYES, ANTOINE SEMENYO jobbal a jobb alsó sarokba lő kissé jobbról, 12-ről, Van Dijk lába között. Solanke adta a gólpasszt az ötös jobb sarka elől, miután a 16-os előtt szerelte Arnoldot Billing. 0–1!

1. perc Góllal? Senesi emelését Anthony jobbal a kapuba teszi, mert Alisson és egy védője összefutott, de les.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A Pool tiszta vörösben, a vendégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! 19 mérkőzés, 14 poolos és 2 Bournemouth-sikerrel, 51, ill. 13 rúgott góllal.

Nagy Zsolt helyszíni képriportja

A Liverpool FC hivatalos magyar szurkolói szervezetétől (OLSCH) kapott információk szerint a háttérben a kivitelező cég csődje áll. A hatóságok egyelőre csak az alsó tribün megnyitását engedélyezték, a felújítás befejezése októberre is tolódhat.

Megcsúsztak a munkálatok, nem adták át időben a Liverpool stadionjában a kibővítendő Anfield Road-lelátórészt. A klub 2021 őszén nyolcvanmillió font értékű projektbe fogott, hogy a létesítmény kapacitását 54 000-ről 61 000-re növelje, a határidő a 2023–2024-es idény első hazai mérkőzése volt. Az AFC Bournemouth elleni szombati összecsapásra azonban nem fejeződött be az építkezés, a klub a tervezettnél így hétezerrel kevesebb szurkolót tud fogadni az Anfielden.

„Hatalmas kihívás vár ránk – mondta sajtótájékoztatóján a Bournemouth spanyol szakvezetője. – A Liverpool a nyáron kiválóan igazolt, Alexis Mac Allister és Szoboszlai Dominik érkezésével erősödött a középpályája, nemrégiben ráadásul Endo Vataru érkezését is bejelentette. Nehéz lesz játékban felvenni vele a versenyt, a kulcs, hogy nem szabad csak a védekezéssel törődnünk. Támadnunk is kell, és kihasználni ellenfelünk gyengeségeit. A pályán kiderül, készen állunk-e rá.”

Jürgen Klopp Szoboszlai Dominikra is kitért. Különlegesnek nevezte a Chelsea ellen nyújtott teljesítményét, kiemelve, hogy bár az első mérkőzése volt a Premier League-ben, bírta a tempót, az utolsó percig hajtott. Az elhangzottakból ítélve bízni lehet benne, hogy a magyar középpályás a kezdőcsapatban kap helyet az AFC Bournemouth ellen is (akárcsak a túloldalon Kerkez Milos), a vendégek pedig abban reménykednek, hogy a júniusban kinevezett baszk Andoni Iraola irányításával nem élnek át a tavaly augusztusban elszenvedett 9–0-s vereséghez hasonlót.

„Boldoggá tesz, hogy Vataru minket választott, remek futballistával erősödtünk – nyilatkozta a négy évre aláíró Endóról a Liverpool menedzsere a pénteki sajtótájékoztatóján. – Igazi csapatjátékos, aki fáradhatatlanul dolgozik, megvan benne minden, amire szükségünk van. Még nem tudom, hogy a Bournemouth ellen bevethetem-e, mindenesetre győzelemre számítok szombaton. A Chelsea ellen keveset birtokoltuk a labdát, ritmustalan volt a játékunk, ezen javítanunk kell.”

A héten Liverpoolban a csapat megerősítése jelentette a fő témát, égető szükség van védekező középpályásra, és miután a Chelsea elhappolta a „vörösök” orra elől Moisés Caicedót és Roméo Laviát, a klub Endo Vataru játékjogát vásárolta meg. Ha figyelembe vesszük, hogy a londoniak a Brighton és a Southampton futballistájára együtt csaknem 180 millió eurót költöttek, míg a Liverpool 18 millióért szerezte meg a VfB Stuttgart 30 éves japán válogatott középpályását, az üzlet gazdaságilag kifizetődhet, még ha a szurkolókat meg is osztja. A Liverpool szimpatizánsai na­gyobb névre számítottak, és nem biztosak benne, hogy Endo hamar felveszi a Premier League tempóját, az ugyanakkor vigasztalhatja őket, hogy amikor Jürgen Klopp bajnoki címet nyert csapataival, mindig volt a keretben japán futballista (a Dortmundban Kagava Sindzsi, a Liverpoolban Minamino Takumi).

Itt tartunk most, és a 2. fordulóban éppen egymás ellen jön a folytatás…

Szoboszlai Dominikért hetvenmillió eurót, Kerkez Milosért közel 18 millió eurót fizetett klubja, és miután a felkészülés idején bizonyították, hogy bátran lehet velük számolni, az 1. fordulóban végig a pályán voltak. A Liverpool a Chelsea otthonában, az AFC Bournemouth hazai pályán a West Ham ellen végzett 1–1-re, Kerkez Milost a mérkőzés legjobbjának választották, Szoboszlai Dominikot higgadt cselei, jó passzai miatt méltatták.

MAGYAROS RANGADÓT rendeznek a Premier League-ben, a Szoboszlai Dominikot (balra) soraiban tudó Liverpool a Kerkez Milost alkalmazó AFC Bournemoutht fogadja. Figyelembe véve, hogy évek óta egyetlen magyar futballista sem lépett pályára az angol élvonalban, kellemes meglepetésként hat, hogy immár két válogatott játékosért szoríthatunk, ráadásul mind a ketten alapembernek érkeztek új csapatukhoz.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A LIVERPOOL–BOURNEMOUTH MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!