PL: Szoboszlai alakította ki a legtöbb helyzetet a Chelsea ellen

L. M.L. M.
Vágólapra másolva!
2023.08.14. 13:03
null
Szoboszlai Dominik a pálya mindkét oldalán játszott a Chelsea ellen (Fotó: Getty Images)
Két magyar is debütált a bajnokságban az angol Premier League nyitó fordulójában, Szoboszlai Dominik a Liverpoolban, Kerkez Milos az AFC Bournemouthban töltött a pályán kilencven percet. A válogatott játékosainak statisztikáiból válogattunk.

 

Szombaton Kerkez Milos kezdőként lépett pályára a West Ham United ellen az AFC Bournemouth színeiben. A magyar válogatott balhátvédje végigjátszotta az 1–1-re végződő találkozót, csapata a meccs legjobbjának választotta.

A FotMob adatai alapján Kerkez ellen szabálytalankodtak a legtöbbször az ellenfél játékosai (3) a mérkőzésen. Kiosztott 31 pontos passzt, 75-ször ért labdába és nyolc labdát juttatott el a támadó harmadba. Védekezésben is jó számokat produkált a debütálásán, tíz párharcot megnyert (hatot a földön, négyet a levegőben), és hatszor szerzett labdát.

Szoboszlai Dominik is végigjátszotta az első PL-meccsét, a Chelsea elleni találkozón a jobb és a bal oldalon is feltűnt. A Sofascore hőtérképe alapján a meccs nagy részét az oldalvonal mellett, a jobb szélen töltötte, azonban miután Harvey Elliott pályára lépett, áthúzódott a bal oldalra, innen eresztette el egyetlen, blokkolt lövését.

Passzjátékban nem lehetett rá panasz, 32 pontos labdát osztott ki és kialakított három helyzetet, a legtöbbet a mérkőzésen. Nyolc labdaszerzésével a védekezésből is kivette a részét, ugyanakkor a kilenc megvívott párharcából hetet elveszített.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

AFC Bournemouth–West Ham United 1–1(Solanke 82., ill. Bowen 51.)

Chelsea FC–Liverpool FC 1–1 (Disasi 37., ill. L. Díaz 18.)

Legfrissebb hírek

Újabb legenda szerint kell Kerkezzel erősíteniük Szoboszlaiéknak

Angol labdarúgás
1 órája

A Liverpoolt és az Aston Villát is kifoszthatják nyáron a szaúdi klubok

Angol labdarúgás
2 órája

Premier League: megúszta a hárommeccses eltiltást a brazil csatár

Angol labdarúgás
2 órája

Megdolgoztatták Szoboszlai Dominiket, válaszul kihozta győztesnek Cristiano Ronaldót

Légiósok
7 órája

Szoboszlai 68 perc játékkal is ott van a hét csapatában a PL-ben

Légiósok
Tegnap, 18:19

Az edzőteremben kereste Szalahot Szoboszlai Dominik

Angol labdarúgás
Tegnap, 14:20

Slot, „Dom” és a többiek – Bobory Balázs publicisztikája

Angol labdarúgás
Tegnap, 6:49

Szoboszlai Dominikból is a legjobbat hozta ki Arne Slot

Angol labdarúgás
Tegnap, 6:49
Ezek is érdekelhetik