PL: Rodri volt a hős, a hajrában szerzett góllal nyert a City

CS. M.CS. M.
2023.08.27. 16:58
Rodri gólja döntött, csakúgy, mint a BL-döntőben (Fotó: Getty Images)
A címvédő Manchester City 2–1-re legyőzte az újonc Sheffield Unitedet, míg az Aston Villa 3–1-re nyert a Burnley ellen idegenben az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában, vasárnap.

SHEFFIELD UNITED–MANCHESTER CITY

A bajnok Manchester City a Burnley vendégeként magabiztosan, a Newcastle elleni rangadón egy góllal győzött, s bár Kevin De Bruyne továbbra is sérült, egyértelmű volt, hogy az újonc Sheffield United otthonában hatalmas favorit. Ennek megfelelően 85 százalék fölötti labdabirtoklással és Erling Haaland-helyzetekkel kezdett a City, a norvég még egy büntetőt is rúghatott az első félidőben, de ahogy a ziccerek, az is kimaradt.

A második félidőben még tovább erősödött a címvédő mezőnyfölénye, s bár az első negyedórában újabb két helyzetet hibázott Haaland, a 63. percben már betalált. De, ezzel még nem volt vége: a 85. percben egy elrontott Kyle Walker-sarkazás után egyenlített a Sheffield, így újra fel kellett pörögnie a Citynek. Bejött például Phil Foden, aki – ugyan nem tudatosan – pár perc múlva ki is osztott egy gólpasszt Rodrinak, aki eldöntötte a meccset. 1–2

BURNLEY–ASTON VILLA

Arra lehetett számítani a meccs előtt, hogy a Vincent Kompany vezette újonc majd többet birtokolja a labdát, Unai Emery csapata pedig kontrázik. Ez pontosan így is lett, a Burnley kezdett mezőnyfölényben, ennek ellenére a 20. percben már 2–0 volt a Villának: kétszer is remekül érkezett a kapu elé Matty Cash, aki másfél év után köszönt be ismét a PL-ben.

A második félidőt aztán góllal nyitotta a Burnley, de ez sem zavarta meg a vendégeket, akik az egy gólpasszt már kiosztó Moussa Diaby találatával visszaállították a kétgólos különbséget. Az eredmény már nem változott, így Kompanyék három vereséggel nyitották az idényt. 1–3

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Burnley–Aston Villa 1–3 (Foster 47., ill. Cash 8., 20., Diaby 61.)
Sheffield United–Manchester City 1–2 (Bogle 85., ill. Haaland 63., Rodri 88.)
KÉSŐBB

17.30:Newcastle United–Liverpool (Tv:Spíler1) – élőben az NSO-n!

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
AFC Bournemouth–Tottenham Hotspur 0–2(Maddison 17., Kulusevski 63.)
Arsenal–Fulham 2–2(Saka 70. – 11-esből, Nketiah 72., ill. Andreas Pereira 1., Joao Palhinha 87.)
Kiállítva:C. Bassey(Fulham, 87.)
Brentford–Crystal Palace 1–1(Schade 18., ill. J. Andersen 76.)
Everton–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Kalajdzic 87.)
Manchester United–Nottingham Forest 3–2(Eriksen 17., Casemiro 52., Bruno Fernandes 76. – 11-esből, ill. Awoniyi 2., Boly 4.)

Brighton & Hove Albion–West Ham United 1–3
(Gross 81., ill. Ward-Prowse 19., Bowen 58., Antonio 63.)