Angol Ligakupa: dráma a 96. percben, majd a párbajban is, elődöntős a Man. City

2017.12.19. 23:37
Rendesen megizzadt a Manchester City a Leicester City ellen az angol labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjében, de végül tizenegyesekkel továbbment Pep Guardiola együttese.

Egészen a 96. percig úgy tűnt, hogy ha nem is simán, de továbbmegy a Manchester City, méghozzá Bernardo Silva találatával.

A hajrában azonban nyolc perc ráadás következett, amelynek végén jött is a dráma, amikor egy látványos esés után a tizenegyespontra mutatott a játékvezető.

Jamie Vardy értékesítette is a házigazda Leicester büntetőjét, a kérdés csak az, valóban jogos volt-e az egyenlítő gólt megelőző ítélet?

Következhetett a hosszabbítás, amelyben mindkét együttesnek akadt helyzete, de a kapusok a helyükön voltak, így jöttek a tizenegyesek.

Az első hibára a negyedik sorozatig kellett várni, ekkor pont Vardy tévesztette el a kaput, aki korábban pedig értékesítette a büntetőjét.

Innen még felállhatott volna a Leicester, ám Rijad Mahrez is rontott, így a Manchester City jutott az elődöntőbe másodikként az Arsenal után.

így örültek a manchesteriek a továbbjutásnak (Fotó: AFP)

ANGOL LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Arsenal
–West Ham United 1–0 (Welbeck 42.)
Leicester City–Manchester City 1–1 (Vardy 97. – 11-esből, ill. B. Silva 26.) tizenegyesekkel: 3–4