Chelsea: Mata cáfolja a távozásáról szóló híreket

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.08.06. 13:48
null
Juan Mata jól érzi magát a Chelsea-ben (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Chelsea spanyol középpályása, Juan Mata cáfolta azokat a pletykákat, amelyek a hazaigazolásáról szólnak.

 


„Nyugodt vagyok a jövőmet firtató pletykákkal kapcsolatban. Beszéltem a klubvezetőkkel és az edzővel is, és mindenki azt mondta, hogy fontos vagyok a csapat számára, ezt pedig jó hallani. Nagyszerű érzés, hiszen mindenki fontosnak akarja magát érezni” – mondta Mata.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az angol bajnokság 2013–2014-es kiírását?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

A spanyol válogatott középpályás a Konföderációs Kupa-kötelezettségek miatt eddig nem töltött túl sok időt az együttes új menedzsere, José Mourinho irányításával, de máris optimistán várja az új idényt.

„Már alig várjuk, hogy elkezdődjön a szezonunk vele, és nagyon izgatottak vagyunk – mondta Mourinhóval kapcsolatban a spanyol játékos. – José nagyszerű munkát végzett itt pár évvel ezelőtt, és azt gondolom, képesek lehetünk megismételni az akkori sikereket.”

José Mourinhóval kétszer is bajnoki címet szerzett az együttes, de nyert még FA-kupát, két angol Ligakupát, angol Szuperkupát is – igaz, a Bajnokok Ligájában nem tudta megismételni a Portóval, majd később az Interrel is végig vitt bravúrját, kétszer is az elődöntőben ért véget a „kékek” menetelése.

Nem mellesleg a Chelsea-nél töltött időszaka alatt a londoni csapat otthon egyszer sem szenvedett vereséget a bajnokságban, 60 mérkőzésen 46-szor nyert és 14-szer döntetlenre végzett – összességében pedig a José Mourinho által irányított együttesek 2002. február 23. (Porto–Beira-Mar 2–3) és 2011. április 2. (Real Madrid–Sporting Gijón 0–1) között 150 ligamérkőzésen maradtak odahaza veretlenek.

„Nagyon boldog vagyok itt, és élvezem az edzéseket az új mesterrel, úgyhogy remélem, hogy fejlődünk az előző két szezonhoz képest” – tette hozzá Mata, utalva arra, hogy az előző idényben a 3., egy szezonnal korábban pedig csak a 6. helyen zárt a Chelsea, igaz „cserébe” megnyerte a Bajnokok Ligáját (2011–2012) és az Európa-ligát (2012–2013) is.

A 25 éves spanyol középpályás szerint az Egyesült Államokban zajló felkészülés során tapasztalható magas intenzitású edzések kifizetődőek lesznek a Hull City elleni szezonnyitó mérkőzésen.

„Minden edzőnek megvan a maga elképzelése az edzésekkel kapcsolatban, de a tréningek intenzitása magas, ami segít, hogy formába lendüljünk – vélekedett Mata. – Jó volt a Milan elleni játék. Azoknak a labdarúgóknak, akik részt vettek a Konföderációs Kupán, szükségük van a játékpercekre, és az ilyen mérkőzések segítenek nekünk fejlődni.”

Legfrissebb hírek

José Mourinhót kivásárolhatja a portugál szövetség – sajtóhír

Minden más foci
2025.04.25. 10:28

Ancelotti után Mourinho is jelölt a brazil kapitányi posztra – sajtóhír

Minden más foci
2025.04.08. 17:30

Az orrfacsaró – Ballai Attila publicisztikája

Minden más foci
2025.04.05. 23:01

Három meccsről tiltották el a kollégája orrát megcsavaró Mourinhót

Minden más foci
2025.04.05. 22:54

Mourinho megcsavarta Sallai edzőjének orrát a kiesés után

Minden más foci
2025.04.03. 09:10

Mourinho: Remélem, hogy csak véletlenszerű, ami velem történik a budapesti döntő óta

Európa-liga
2025.03.14. 07:53

„Fáradt vagyok ehhez, ember…” – Mourinho alvást színlelt a Rangerstől elszenvedett El-vereség után

Európa-liga
2025.03.07. 09:59

Mourinho: Nem voltak okosak, akik megtámadtak, mert nem ismerték a múltam

Minden más foci
2025.03.06. 17:48
Ezek is érdekelhetik