Anglia: Coulibaly a Charltonnál van, próbajátékon tesztelik

Vágólapra másolva!
2013.07.17. 19:55
null
Coulibaly a Championship 9. helyén végzett Charltonnál folytathatja (Fotó: Szabó Miklós)
Hosszas klubkeresés után úgy tűnik, csak megtalálta a megfelelő csapatot Adamo Coulibaly, a magyar labdarúgó NB I 2012–2013-as idényének gólkirálya: a centert (aki Törökországban és Cipruson is tárgyalt már kérőkkel, de senkivel nem tudott megállapodni) az angol másodosztályban (Championship) szereplő Charlton Athletic teszteli.

Coulibaly szerződése lejárt Debrecenben, így szabadon igazolhatóvá vált. A Charlton Coulibaly mellett a védő Richard Woodot teszteli.

„Coulibaly olyasvalaki, akit már jó ideje figyeltünk. A játékosmegfigyelőink közül Phil Capple és Roger Cross is megnézte. Roger látta Belgiumban a Debrecen játékosaként, és úgy gondoltuk, eljött az idő, hogy idehozzuk. Francia anyanyelvű, de jó az angolja, ami fontos. Szeretnénk egy kicsit hosszabb ideig tesztelni, mert sokáig nem edzett, és ez az egyetlen probléma. Ezen a héten itt edz, és jónak tűnik, de van egy kis lemaradása a keret többi tagjához képest – ez természetes is. Ki kell próbálnom mindenképpen élesben, hogy meggyőződjek a képességeiről. A jelentések jók, a játékosmegfigyelőink elégedettek voltak vele, innentől már rajtunk a sor, hogy megnézzük, és meglássuk, erősítést jelent-e” – nyilatkozta Chris Powell menedzser.

Coulibaly a Charlton szerdai felkészülési meccsén pályára is lépett: gólt ugyan nem szerzett, de egy kapufa mellett számos lehetőség adódott előtte.

Legfrissebb hírek

NB I: a horvát élvonalból szerződtetett labdarúgót a Nyíregyháza

Labdarúgó NB I
5 órája

Az Újpest volt az elmúlt hét főszereplője, de igazolt a DVSC is – piaci körkép

Labdarúgó NB I
12 órája

„A Dárdai Pállal folytatott megbeszélések motiváltak” – az Újpest a honlapján is bejelentette Maiert

Labdarúgó NB I
Tegnap, 16:26

Sergio Navarro: Amikor öt percet kell várni egy tizenegyes lecsekkolására, annak már semmi köze a futballhoz

Labdarúgó NB I
Tegnap, 8:43

A mérkőzés szünetében bemutatták, Arne Maier immár az Újpest játékosa

Labdarúgó NB I
2026.01.31. 22:51

Mindkét vezetőedzőt kiállították az ETO–DVSC meccs feszült hosszabbításában

Labdarúgó NB I
2026.01.31. 18:51

Kétgólos hátrányból, a 95. percben egyenlített az ETO a DVSC ellen a paprikás hangulatú rangadón

Labdarúgó NB I
2026.01.31. 18:11

Vingler László: A Debrecen ellen sem kell spórolni a futással

Labdarúgó NB I
2026.01.31. 12:48
Ezek is érdekelhetik