NFL: óriási hajrában győzte le Mahomesékat a Colts

2022.09.25. 23:43
Az Indianapolis Colts meglepetésre legyőzte a Kansas City Chiefst (Fotó: Imago Images)
Nem volt hiány izgalmakból az amerikaifutball-liga (NFL) alapszakaszának harmadik fordulójának vasárnap esti mérkőzésein sem. A Carolina Panthers nagy csatában győzte le a New Orleans Saintset, ahogy a Baltimore Ravens és az Indianapolis Colts is izgalmas végjáték után múlta felül a New England Patriotsot és a Kansas City Chiefset.

CAROLINA PANTHERS–NEW ORLEANS SAINTS
Az új évet két vereséggel kezdő Carolina szárnyra kapott a New Orleans elleni csoportrangadón, hiszen a Saints eladott labdáját a hazaiak védője, Marquis Haynes cipelte vissza a vendégek célterületére, az értékesített extra pont után pedig a második negyedben Eddy Pinero két mezőnygólt is berúgott (13–0).

A harmadik negyedben egyik csapat sem tudott pontokat tenni a táblára, de a negyedik elején már a Szentek is feliratkoztak a táblára Mark Ingram futójátéka után (13–7). A Panthers viszont reagált és Laviska Shenault Jr. 67 yardos futása után még az elrontott kétpontos kísérlet is belefért, hiszen Pinero újabb mezőnygóljával a Carolina 22–7-es távolságba került, így a New Orleans hiába ért el még egy TD-t.

CHICAGO BEARS–HOUSTON TEXANS
A Chicago Bears Cairo Santos mezőnygóljával és Khalil Herbert futásával szerzett vezetést a Houston ellen, de a Texans előbb Jordan Akins révén szépített, majd Dameon Pierce újabb hatpontosával és a Ka’imi Fairbairn által értékesített extra ponttal fordított is, a nagyszünetre pedig 14–13-as Houston-előnnyel érkeztek a felek.

A fordulás után amíg a vendégek csak két mezőnygólig jutottak, addig Herbert második TD-jét is megszerezte, az utolsó másodpercekben, 20–20-nál pedig Cairo Santos 47 yardról értékesített mezőnygóljával a Bears 23–20-ra legyőzte a Texanst.

INDIANAPOLIS COLTS–KANSAS CITY CHIEFS
Nem a házigazda Indianapolis Colts számított a Kansas City Chiefs elleni mérkőzés esélyesének, de a hazaiaknak sikerült meglepni vendégeiket és az újonc Jelani Woods karrierje első TD-jét szerezve vezetett a Colts. Erre Travis Kelce révén válaszolt ugyan a Chiefs, de az extra pontot már kihagyták a kansasiek. A második negyedben azonban Chase McLaughlin mezőnygólja után már fordítottak Patrick Mahomesék, amikor Clyde Edward-Helaire hatpontosa után Kelce kétpontos kísérletét is értékesítették a vendégek. A Colts viszont nem szakadt le és egy mezőnygóllal touchdown-távolságon belül maradt, köszönhetően a Chiefs rúgója, Matt Ammendola által kihagyott mezőnygólnak is. 24 másodperccel a vége előtt pedig Ryan újabb jó passzt adott Jelani Woodsnak, a Colts pedig 20–17-re fordított.

A Chiefsnek a rövid idő ellenére is volt még esélye egyenlíteni, de az utolsó másodpercekben Patrick Mahomes idei első interceptionjét adta, az Indianapolis pedig meglepetésre 20–17-re legyőzte a Kansas Cityt.

MIAMI DOLPHINS–BUFFALO BILLS
A Bills bár Devin Singletary gyors touchdownja után úgy tűnt, a Miami ellen ott folytatja, ahol abbahagyta a címvédő Rams és az AFC-győztes Titans legyőzése után, de a Tua Tagovaiola vezette Dolphins Chase Edmonds futásával gyorsan egyenlített, ahogy a második negyedben Isaiah McKenzie Josh Allen passza után szerzett TD-jére is válaszoltak River Cracraft elkapása után.

A Billstől a harmadik negyedben Tyler Bass egy mezőnygólt kihagyott, majd egy újabbat értékesített, de a záró 15 percben Edmonds újabb futott touchdownjával a Miami fordított és 21–19-re megnyerte az AFC keleti divíziójának rangadóját.

MINNESOTA VIKINGS–DETROIT LIONS
Az NFC északi divíziójának rangadója, a Minnesota Vikings és a Detroit Lions összecsapása egy-egy kihagyott mezőnygóllal kezdődött, majd Jamaal Williams futása és T. J. Hockenson elkapása után a Lions tudott ellépni. Más kérdés, hogy a Minnesota még a második negyedben zárkózott. Adam Thielen megszerezte pályafutása 50. TD-jét, majd Dalvin Cook újabb elkapásával már egyenlített is (14–14).

A második félidő két ellentétes negyedet hozott, a harmadikban Austin Seibert mezőnygólja mellett Williams újabb futással növelte tízpontosra a vendégek előnyét – köszönhetően a Vikings által elrontott mezőnygólnak is –, de a negyedik felvonásban Alexander Mattison futással, K. J. Osborn pedig egy elkapással is pontokat szerzett a hazaiaknak, akik fordítottak és 28–24-re nyertek is.

NEW ENGLAND PATRIOTS–BALTIMORE RAVENS
A Baltimore Ravens elkapója, Mark Andrews által szerzett TD-re a házigazda New England a második negyedben Nick Folk két mezőnygólja mellett az irányító, Mac Jones által futott hatpontossal válaszolt, de a félidőben Andrews második touchdownjával így is a Ravens vezetett (13–14).

Damien Harris révén a Hazafiak ugyan fordítottak, de Josh Oliver és Devin Duvernay is újabb TD-ket szerzett a Ravensnek, amely Justin Tucker mezőnygóljával már 30–20-ra lépett el. A negyedik negyedben Rhamondre Stevenson futott TD-jével próbált visszakapaszkodni a Patriots, de az elrontott kétpontos után a Ravens Lamar Jackson révén beállította a 37–26-os győzelmét, melybe még az is belefért, hogy Tucker kihagyta az extra pontot.

NEW YORK JETS–CINCINNATI BENGALS
A Cincinnati Bengals jól kezdett a New York Jets vendégeként, hiszen Joe Burrow előbb Samaje Perine-nek és Tyler Boydnak is adott egy-egy TD-passzt, míg a Jets csak két mezőnygólig jutott. A második negyedben pedig a Bengals két további hárompontossal növelte a különbséget. A Jets rúgója, Greg Zuerlein ugyan még két mezőnygólkísérletet is értékesített, de a Bengalstól Ja’marr Chase TD-vel jelentkezett, a Cincinnati pedig viszonylag könnyedén győzte le 27–12-re a New York Jetst.

TENNESSEE TITANS–LAS VEGAS RAIDERS
Két, javításra vágyó együttes csapott össze Nashville-ben, ahol a Tennessee Titans a Las Vegas Raiderst fogadta. A Ryan Tannehill által irányított Titánok az első negyedben Geoff Swain elkapásával kerültek előnybe, amire csak egy mezőnygóllal válaszoltak a Fosztogatók. A második játékrészben pedig Derrick Henry futására Davante Adams még ugyan válaszolt, de a Titans irányítója, Tannehill által futottra és az azt követő Ryan Bullock-mezőnygólra már nem tudott a szünetig. A második félidőben Daniel Carlson két újabb hárompontosával, majd Mack Hollins elkapásával 24–22-re is felzárkózott a Raiders, de a kimaradt kétpontos kísérlet után már nem maradt újabb lehetősége az egyenlítésre, így a Titans szerezte meg idei első sikerét, míg a Raiderdsé tovább várat magára.

WASHINGTON COMMANDERS–PHILADELPHIA EAGLES
Csendes, pontok nélküli negyeddel indult a Nemzeti főcsoport keleti divíziójának rangadója, de a második negyedben az Eagles Jake Elliott mezőnygólja után Jalen Hurts előbb Dallas Goedertnek, aztán A.J. Brownnak, majd DeVonta Smithnek is adott egy-egy touchdown-passzt, így a nagyszünetben 24–0-ra vezetett a Philadelphia, amely végig hatástalanította a Commanders támadásait. A fővárosiak az utolsó negyedben egy safety révén, illetve Antonio Gibson hatpontosával bár kozmetikáztak az eredményen, a kihagyott kétpontos kísérlet miatt így is 24–8-ra kikaptak a Philadelphiától.

NFC Észak Gy-V-D % SZ–K PK
1. Minnesota Vikings 2 – 1 – 0 0.667 58–55 +3
2. Tampa Bay Buccaneers 2 – 1 – 0 0.667 51–27 +24
2. Minnesota Vikings 2 – 1 – 0 0.667 58–55 +3
5. New York Giants 2 – 0 – 0 1.000 40–36 +4
6. Green Bay Packers 2 – 1 – 0 0.667 48–45 +3
6. Chicago Bears 2 – 1 – 0 0.667 52–57 –5
8. Dallas Cowboys 1 – 1 – 0 0.500 23–36 –13
9. Seattle Seahawks 1 – 2 – 0 0.333 47–70 –23
9. San Francisco 49ers 1 – 2 – 0 0.333 47–37 +10
9. Arizona Cardinals 1 – 2 – 0 0.333 62–87 –25
9. New Orleans Saints 1 – 2 – 0 0.333 51–68 –17