NFL: Nick Foles másodszor is kifogott Tom Brady csapatán

2020.10.09. 07:48
Nick Foles másodszor is nyert Tom Brady ellen (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 5. fordulójában a Chicago Bears hazai pályán 20–19-re nyert a Tampa Bay Buccaneers ellen.

A csütörtök esti találkozót Tom Bradyék kezdték jobban: a Tampa Bay a második negyedben 13–0-ra is vezetett. A Bears azonban feltámadt, s a félidőben már a hazaiak voltak egypontos előnyben.

Az összecsapás hajrájához közeledve a Buccaneers 19–17-re fordított, ám Cairo Santos 32 yardos mezőnygóljával a Bearsé lett a győzelem.

Ez volt a Chicago harmadik olyan idénybeli sikere, amikor legalább tízpontos hátrányból nyert.

A Bearsben ismét Nick Foles volt az irányító. A korábbi Philadelphia Eagles-játékosnak ez volt a második mérkőzése Tom Brady ellen, s ezúttal is ő örülhetett a lefújás után. A két quarterback első találkozása a 2018-as Super Bowlon volt, amelyen az Eagles nyert a New England Patriots ellen.

Az ESPN statisztikája szerint Foles mellett csak Jake Plummer (3–0), Brian Gries (2–0) és Cam Newton (2–0) tudott egynél többször legyőzni Brady által vezetett csapatot úgy, hogy egyszer sem szenvedett vereséget.

A Bears mérlege 4–1-re javult, a Buccaneers 3–2-vel áll.

Az NFL-lel kapcsolatos hír, hogy koronavírussal kapcsolatos esetek miatt a New England Patriots–Denver Broncos mérkőzést vasárnap helyett hétfőn rendezik meg, míg a Tennessee Titans–Buffalo Bills meccsre vasárnap helyett kedden kerül sor. Utóbbi miatt a hatodik fordulóban a Bills–Kansas City Chiefs találkozót csütörtök helyett a hétvégén játsszák le, egyelőre nem tudni, pontosan mikor.