NFL: a végjátékban kihagyott mezőnygóllal maradt veretlen az Eagles

D. S. B.D. S. B.
2022.10.10. 08:20
Jalen Hurts két TD-vel vette ki a részét az Eagles idei ötödik sikeréből (Fotó: Getty Images)
Az Arizona Cardinals által kihagyott mezőnygólnak köszönhetően őrizte meg veretlenségét az amerikaifutball-liga (NFL) 5. fordulójában a Philadelphia Eagles, míg a Baltimore Ravens hasonlóan izgalmas végjátékban egy utolsó másodperces hárompontossal győzte le a Cincinnati Bengalst. A San Francisco 49ers Carolinában, a Dallas Cowboys a Los Angeles Rams vendégeként tudott nyerni.

CAROLINA PANTHERS–SAN FRANCISCO 49ERS

A 2–2-es mérleggel álló San Francisco az új idényt egy győzelemmel és három vereséggel kezdő Carolina vendégeként lényegében már az első félidőben eldöntötte a kérdéseket, hiszen Tevin Coleman az első negyedben Jimmy Garroppolo passza után jutott a célterületre, majd a Panthers irányítójának, Baker Mayfieldnek az eladott labdájából a 9ers védője, Emmanuel Moseley hozott össze egy pick-sixet, de az első két negyedben mindkét csapat rontott és értékesített is egy-egy mezőnygólt.

A második félidőben a Pantherst mindent megpróbált és negyedik és egyre össze is jött egy 19 yardos futott touchdown Christian McCaffrey-től.

Erre előbb Deebo Samuel elkapás utáni TD-jével, majd az utolsó negyedben előbb Jeff Wilson, aztán Tevin Coleman rövid játék után szerzett futott hatpontosával válaszolt a San Francisco, miközben a Panthers csak mezőnygólokig jutott, így a 49ers a 37–15-ös sikerrel 3–2-re javította mérlegét.

ARIZONA CARDINALS–PHILADELPHIA EAGLES

Az egyedüli veretlen gárda, a Philadelphia Eagles az irányító, Jalen Hurts vezérletével alaposan bekezdett az Arizona Cardinals otthonában, hiszen Hurts az első és a második negyedben is beugrott a célterületre egy-egy rövid játék után (0–14). Kyler Murray passzából viszont Marquise Brown egy 25 yardos TD-vel szépített, majd egy mezőnygóllal tovább zárkózott a Cardinals.

A harmadik negyedben csak a Philadelphia tudott pontokat tenni a táblára egy mezőnygóllal, de a negyedik játékrészben egy szép drive-ot vezetve Eno Benjamin futásával egyenlített a Cardinals. 17–17

Az utolsó két percben viszont amíg Cameron Dicker, a Philadelphia rúgója értékesítette 25 yardos mezőnygólját, addig a túloldalon Matt Ammendola 43 yardról mellélőtte a hárompontost, így a Philadelphia 20–17-es sikerrel őrizte meg veretlenségét.

LOS ANGELES RAMS–DALLAS COWBOYS

A házigazda Rams pocsékul kezdte a Cowboys elleni meccset, hiszen Matt Stafford rögtön az első támadásnál elveszítette a labdát, amit Demarcus Lawrence révén váltott hat pontra a Dallas, majd az elrontott extra pont után Brett Maher egy mezőnygólt már értékesíteni tudott.

Hiába fordított a Rams Matt Gay mezőnygóljával és Cooper Kupp 75 (!) yardos touchdownjával, erre Tony Pollard egy 57 yardos futott TD-vel válaszolt a szünet előtt.

A második félidőben pedig a Cowboys két mezőnygóllal ellépett, míg a Rams egy elrontott hárompontossal nem tudott zárkózni, így hiába dobott összesen 308 yardot a Rams irányítója, Matt Stafford, a hajrában kétszer is labdát vesztett, így a mérkőzést a Dallas nyerte 22–10-re.

BALTIMORE RAVENS–CINCINNATI BENGALS

Rangadót rendeztek az AFC északi divíziójában, ahol két 2–2-es mérleggel álló csapat csapott össze, hiszen a Bengals Baltimore-ba látogatott. A mérkőzést a Ravens kezdte jobban és a második negyed elején egy mezőnygól után Mark Andrews elkapásával 10–0-ra húzott el, de a Bengals Lamar Jackson eladott labdája után előbb Hayden Hurts elkapásával zárkózott, majd Evan McPherson mezőnygóljával egyenlített. 10–10

A második félidőben a Ravens Justin Tucker két hárompontosával próbált ellépni, de az utolsó negyedben a Bengals-irányító, Joe Burrow által szerzett TD-vel fordított a Cincinnati. A győzelem mégis a Ravensé lett, hiszen a mérkőzés utolsó másodpercében Justin Tucker értékesítette 43 yardos mezőnygólját és a Baltimore 19–17-re nyert.

NFC Észak Gy-V-D % SZ–K PK
1. Minnesota Vikings 4 – 1 – 0 0.800 115–102 +13
NFC Gy-V-D % SZ–K PK
2. Minnesota Vikings 4 – 1 – 0 0.800 115–102 +13
3. San Francisco 49ers 3 – 2 – 0 0.600 108–61 +47
3. Tampa Bay Buccaneers 3 – 2 – 0 0.600 103–83 +20
5. New York Giants 4 – 1 – 0 0.800 103–93 +10
5. Dallas Cowboys 4 – 1 – 0 0.800 93–72 +21
7. Green Bay Packers 3 – 2 – 0 0.600 97–96 +1
8. Seattle Seahawks 2 – 3 – 0 0.400 127–154 –27
8. Los Angeles Rams 2 – 3 – 0 0.400 80–116 –36
8. Arizona Cardinals 2 – 3 – 0 0.400 105–123 –18