NHL: simán kikapott a címvédő, szétlövéssel nyert a Boston

2023.12.16. 09:23
Nem bírta a hajrát a Golden Knights (Fotó: Getty Images)
A címvédő Vegas Golden Knights simán, 5–2-re kikapott a Buffalo Sabrestől, míg a Boston Bruins szétlövéssel nyert a New York Islanders ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti szombati játéknapján.

Az előző idény bajnoka a harmadik harmad elejéig tartotta magát, ekkor még 2–2 volt az állás, ám a hajrában teljesen szétesett. A Sabres két percen belül talált be kétszer, majd az utolsó percekben is szerzett még egy gólt, így nagy különbséggel győzött a Vegas ellen.

Az idény egyik legnagyobb esélyese, a Boston Bruins megszenvedett az Islanders ellen. Minden alkalommal a New York-i gárda szerezte meg az előnyt, de a Boston rendre felzárkózott, így kiharcolta a hosszabbítást, majd a szétlövést, amelyet szorosan, de megnyert.

A játéknapon szintén kiélezett meccsen győzött a Hurricanes ellen a Predators, A Rangers kiütötte a Ducksot, a Stars megszenvedett, hogy legyőzze a Senatorst, míg a Coyotes egygólos meccsen verte meg a Sharksot.