NFL: a Raiders Kansasben szedte ízekre Mahomesékat

D. S. B.D. S. B.
2023.12.25. 22:05
A Las Vegas Raiders Kansasban győzte le a Patrick Mahomes vezette Chiefset (Fotó: Getty Images)
Idegenben győzte le 20–14-re a címvédő Kansas City Chiefset a Las Vegas Raiders a profi amerikaifutball-liga (NFL) 16. fordulójának magyar idő szerinti hétfő esti összecsapásán.

Lényegesen esélyesebbnek számított a csoportrangadón a kilenc győzelemmel és öt vereséggel álló címvédő Kansas City Chiefs a 6–8-as mérlegű Las Vegas Raiders ellen.

Patrick Mahomesék a vendégek első negyedben értékesített mezőnygólja után Isiah Pacheco futott touchdownjával ugyan fordítottak, de a szünet előtt az irányító gyors egymásutánban kétszer is eladta a labdát, a Raiders pedig mindkét turnovert TD-re váltotta és a nagyszünetre tízpontos előnnyel vonulhatott. 7–17

A Raiders védelme a térfélcsere után is lendületben maradt, folyamatos nyomás alatt tartotta az ellenfelet, amely egyre feszültebbé is vált, pláne az újabb sikeres Las Vegas-i mezőnygól után.

Mivel a nevadaiak támadósora finoman fogalmazva sem brillírozott, a Kansas meccsben maradt, az utolsó három percen belül pedig visszajött egy labdabirtokláson belüli különbségre Justin Watson elkapott hatpontosa után. 14–20

Ennél közelebb viszont már nem tudott kerülni a címvédő, a Raiders ugyanis két újabb remek Zamir White-futással lezárta a kérdéseket, lepörgette az órát és 20–14-re győzött. A Chiefs vereségével eldőlt, hogy nem lehet első kiemelt a rájátszásban.

A Raiders irányítójának, Aidan O'Connellnek 21 passzkísérletéből csupán kilenc volt jó 62 yardért, de a csapat legjobbja a futó, Zamir White volt aki 22 labdacipelésből 145 yardot tett a közösbe, ezzel szemben Patrick Mahomes 44/27-es passzmutatóval, egy TD-vel és egy interceptionnel zárt, illetve egy labdavesztést is vétett, de mellette ezúttal más sem tudott igazán kiemelkedőt nyújtani a Chiefsből.