NBA: Davis és James klasszisa is kevés volt a Lakersnek Doncicék ellen

D. S. B.D. S. B.
2023.12.13. 06:55
LeBron Jamesék nem bírtak Luka Doncicékkal (Fotó: Getty Images)
Hiába nyújtott klasszisteljesítményt Anthony Davis és LeBron James is, a Los Angeles Lakers végig szoros mérkőzésen 127–125-re kikapott a Luka Doncic vezérelte Dallas Mavericks vendégeként az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti szerdai játéknapján.

A házigazda Mavericks kezdett jobban, de hiába volt a második negyedben 15 pontos előnyben, a záró 12 percet már Lakers-előnyről kezdték a felek.

Hiába szórt azonban Anthony Davis 37 pontot 11 lepattanó mellett, és hiába zárt LeBron James 33 ponttal, nyolc lepattanóval és kilenc assziszttal, ez kevés volt a Dallas ellen, melynél Luka Doncic 33 pontos, 17 gólpasszos dupla duplát tett a közösbe, de Tim Hardaway (32–3–3) és Dante Exum (26–4–3) is remek teljesítménnyel vette ki a részét csapata idénybeli 15. győzelméből.

A Boston ellen hiába zárt a Cleveland Cavaliersnél Donovan Mitchell 29 és Darius Garland 26 ponttal, ez is kevés volt az üdvösséghez, hiszen a Keleti főcsoportot vezető Celtics triója is elemében volt, Jaylen Brown (25–2–4), Jayson Tatum (25–10–5) és Kristaps Porzingis (21–10–3) összesen 71 pontig, 22 lepattanóig és 12 asszisztig jutott a 120–113-as hazai sikert hozó meccsen.

A játékvezetővel összeszólalkozó, emiatt a második félidő végén kizárt Nikola Jokics 16 és fél perc alatt csak négy pontot, kilenc lepattanót és hat asszisztot tudott hozzátenni a címvédő Denver Nuggets Chicago Bulls elleni teljesítményéhez, de az előző idény bajnoka még azt is elbírta, hogy Coby White 27 pontig, Nikola Vucsevics pedig 26 pontig és 16 lepattanóig jusson, a Nuggets ugyanis így is nyerni tudott 114–106-ra.

A Kevin Durantet bokasérülés miatt nélkülöző Phoenix Suns hazai pályán a 32 pontos Devin Booker vezérletével fordulatos mérkőzést nyert meg 119–116-ra a Golden State Warriors ellen, melynek legjobbja ezúttal is Steph Curry volt 24 ponttal, öt lepattanóval és négy assziszttal, de Brandin Podziemski is 20 pontot és 11 lepattanót tett hozzá a vendégek teljesítményéhez, míg a Sunsnál Booker mellett Jusuf Nurkic 17 pontos, 13 lepattanós dupla duplával zárt.

A Los Angeles Clippers Kawhi Leonard vezérletével és 31 pontjával nyert könnyedén, 119–99-re a Sacramento Kings ellen hazai pályán.