NHL: sorozatban 9 sikernél a Bruins, 100 pont felett a Blues

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.03.18. 06:48
null
A St. Louis–Winnpieg meccs vége jó kis bunyóval zárult: a kép tanúsága szerint túlzás lenne azt állítani, <br />hogy Olli Jokinennek megérte kikezdeni Maxim Lapierre-rel (Fotó: Action Images)
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján a Boston Bruins a kétgólos Jarome Iginla vezetésével hazai pályán 4–1-re legyőzte a Minnesota Wildot. Claude Julien csapata sorozatban a kilencedik mérkőzését nyerte meg, és ezzel jelenleg magabiztosan vezeti a Keleti főcsoportot a Pittsburgh Penguins és a Tampa Bay Lightning előtt.

 

Említett csapatok közül a Tampa Bay is jégre lépett hétfőn, és nyert is a nyugati túrán lévő Vancouver Canucks ellen. Steven Stamkos, Ondrej Palat és Valtteri Filppula találata után a második harmad végén már 3–0-ra vezetett a hazai csapat, ám a harmadikban Tom Pyatt találata is kellett a győzelemhez, miután a kanadai együttes nagy hajrát nyitott, és a kétgólos Alexandre Burrows vezetésével a végére fel is zárkózott egy gólra, de egyenlítenie nem sikerült.

A St. Louis Blues is otthon nyert, a Winnipeg Jets ellen, és ezzel a liga éllovasa a szezon első együtteseként átlépte a 100 pontos határt. A Blues annak ellenére 3–1-re nyert, hogy húzóemberei közül Vlagyimir Tarasenko és T. J. Oshie is hiányzik sérülés miatt. Ryan Miller, a Buffalo Sabrestől szerződtetett kapus ezúttal 16 védést mutatott be, klubváltása óta a Blues impozáns, 8–0–1-es mérleget tud felmutatni.

Fordulatos meccset játszott egymással a Los Angeles Kings és a Phoenix Coyotes: a vendég arizonaiak két góllal elhúztak, de a Kings fordított a második harmad végére. Keith Yandle viszont egyenlített, majd három perccel a vége előtt Jeff Halpern a vendégek javára döntötte el a találkozót. A Phoenix két meccsel többet játszva két ponttal előzi meg a rájátszásért zajló versenyfutásban a nyugati 9. Dallas Starst.

NHL, ALAPSZAKASZ
Boston Bruins
–Minnesota Wild 4–1
Tampa Bay Lightning–Vancouver Canucks 4–3
St. Louis Blues–Winnipeg Jets 3–1
Los Angeles Kings–Phoenix Coyotes 3–4

Legfrissebb hírek

NHL: az Anaheim elvette a Vegas pályaelőnyét a főcsoport-elődöntőben

Amerikai sportok
20 órája

NHL: MacKinnon nagy estéje után került kétmeccses előnybe a Colorado

Amerikai sportok
2026.05.06. 08:25

NHL: a ráadásban csikarta ki párharca második sikerét a Hurricanes, győzelemmel kezdett a Vegas is a második körben

Amerikai sportok
2026.05.05. 07:58

NHL: kilenc lövés is elég volt a Montreal továbbjutásához

Amerikai sportok
2026.05.04. 07:26

NHL: kitart a lendület, a Carolina sima győzelemmel kezdte a rájátszás második körét

Amerikai sportok
2026.05.03. 10:20

NHL: tizenkilenc év után újra párharcot nyert a rájátszásban a Buffalo

Amerikai sportok
2026.05.02. 09:21

Távozott a Seattle Krakentől az NHL történetének első női edzője

Jégkorong
2026.05.01. 14:00

NHL: a Wild és a Ducks is továbbjutott

Amerikai sportok
2026.05.01. 08:23
Ezek is érdekelhetik