Férfi vízi Eb: elképesztő fordulatok után a spanyolok jutottak döntőbe!

2018.07.26. 23:12
A szerb után a spanyol válogatott jutott be a barcelonai férfi vízilabda Európa-bajnokság döntőjébe, mivel fordulatos meccsen 8–7-re legyőzte Olaszországot

Bár az olaszok a mérkőzés első támadásából vezetést szereztek Bodegas találatával, erre a házigazda az első félidő hajrájáig néggyel felelt, így meggyőző előnyre tett szert (4–1). A nagyszünet előtt viszont Renzuto még kétszer is eredményes tudott lenni, a 21. percben Di Fulvio góljával pedig már ismét az olaszok álltak jobban (4–5)!

Mallarach egyenlítésére Di Fulvio duplája jött válaszul (5–7), így először vezettek kettővel az itáliaiak – de nem egészen két perc múlva már ismét fej fej mellett haladtak a felek (7–7), sőt az utolsó előtti percben újra a spanyoloknál volt az előny (8–7)! Innen pedig már nem volt visszaút, a vendéglátók rendkívül fordulatos meccsen kiharcolták a döntőbe jutást.