Vizes vb: Kanada legyőzte Új-Zélandot a mieink csoportjában

2023.07.18. 10:13
Kanada szoros meccsen nyert Új-Zéland ellen (Fotó: Getty Images)
Gólzáporos első negyed után végül megérdemelten nyert 13–11-re a kanadai női vízilabda-válogatott Új-Zéland ellen a fukuokai vizes világbajnokság D-csoportjának második körében, a magyarok négyesében.

A magyarok által legyőzött észak-amerikaiak második meccse nagy iramban kezdődött, hiszen az első negyed 11 gólt hozott, Kanada 7–4-re lépett el. Új-Zéland ugyan a második negyedet 3–1-re megnyerte, de ennél közelebb már nem tudott zárkózni, a térfélcsere után Kanada egy 3–0-s sorozattal válaszolt és lezárta a lényegi kérdéseket.

Az óceániai csapat bár a hajrában igyekezett zárkózni, csak kozmetikázni tudott az eredményen. 13–11

Az A-csoportban az Egyesült Államok a többihez képest gólszegény mérkőzésen nyert négy góllal Ausztrália ellen, míg a franciák 12–11-re győzték le a kínaiakat. A francia együttes a zárónegyedben öt gólt szerezve fordította meg az összecsapást, ebben nagy szerepe volt a magyar születésű, UVSE-nevelés, korábban a BVSC-ben és Egerben is vízilabdázó Hertzka Orsolyának, aki mindkét találatát ebben a játékrészben szerezte.