Vizes vb: a hollandok, a spanyolok és az olaszok is megszórták magukat

2023.07.18. 07:07
A hollandok, a spanyolok és az olaszok is kiütéses győzelmet arattak (Fotó: Getty Images)
Kiütéses győzelmek születtek a női vízilabdázóknál a fukuokai vizes világbajnokságon, hiszen a B-csoport második fordulójában Hollandia Kazahsztánt, Spanyolország pedig Izraelt verte nagy különbséggel, míg a C jelű kvartettben Olaszország is könnyedén múlta felül Dél-Afrikát, Görögország pedig Argentínát.

A nyitókörben a spanyolokat nagy csatában (7–6) legyőző Hollandia egy pillanatig sem bízta a véletlenre Kazahsztán elleni meccsét, hiszen már az első negyedet 10–0-ra (!) nyerte meg, majd ugyan a második és a harmadik felvonásban még gólokat is kapott, ez sem veszélyeztette a győzelmét, megsemmisítő, 30–2-es csapást mért az ellenfélre.

Hasonlóan könnyed meccset játszottak a spanyolok Izrael ellen, hiszen a nagyszünetig 10–3-ra húztak el és a folytatásban sem adták alább, így végül 22–5-ös győzelmet arattak és megelőzték Izraelt a csoportban.

A C-csoportban Dél-Afrika az első negyedben még tartotta az olaszokat (1–2), de az európai csapat a második játékrésztől kezdve hengerelt, azt a nyolc percet 7–0-ra nyerte és végül ugyancsak könnyedén, 24–2-re diadalmaskodott.

A görögök sem aprózták el Argentína elleni meccsüket, a nagyszünetre már tíz góllal vezettek, végül szintén magabiztos, 21–2-es sikert arattak.