Férfi vízi ob I: nyert az Eger, már a Szeged sem veretlen

2013.04.03. 19:16
A ZF-Eger 11–8-ra nyert hazai pályán az eddig veretlen A-Híd-Szeged ellen a férfi vízilabda ob I szerdai rangadóján, így maradt reális esélye az alapszakasz megnyerésére.

Szivós Márton (balra) és Biros Péter birkózik egymással (Fotó: Szabó Miklós)
A veretlen szegediek azzal a tudattal ugorhattak medencébe, hogy ha legfeljebb egy góllal kapnak ki, gyakorlatilag megnyerik az alapszakaszt. Az első negyedben mindkét kapuba kétszer került be a labda, ám a vendégek csak egyszer örülhettek, mivel Aljosa Kunac találatát támadószabálytalanság miatt nem adták meg (2–1).

A második játékrész elején Török Béla és Joseph Kayes góljával fordított a Szeged, de Varga II Zsolt egyenlített, majd a játékvezetők jóindulatának köszönhetően az Eger visszavette a vezetést (nem volt egyértelmű, hogy Bátori Bence lövésénél a labda a lécről a képzeletbeli gólvonalra vagy a mögé pattant, a bírók szerint utóbbiról volt szó). 4–3

Varga II Zsolt ellenben nem bízta a véletlenre a dolgot, ő vágta be az első félidő utolsó és a második első gólját is. Ezt követően Chilkó Márton is mattolta Baksa Lászlót, és mivel ezalatt a szegediek közül senki sem volt eredményes, az Eger 7–3-ra elhúzott.

Egy végletekig kijátszott emberelőnyös helyzettel törte meg gólcsendjét a listavezető (Kayes húzása után is maximum centikkel ment át a labda a „gólvonalon”, ha átment).

Két gólra is felzárkózhattak volna a vendégek, de eladták a labdát, az elöl maradó Biros Péter pedig így ziccert lőhetett, és nem is adott esélyt a Baksát váltó Molnár Dávidnak (8–4).

Egy emberelőnyös gólváltás után úgy tűnt, négygólos előnnyel kezdheti a záró negyedet az Eger, de Hegedüs Gábor még betalált egyszer a harmadik játékrész végén (9–6).

Az utolsó ráúszás előtt visszaállt a szegedi kapuba Baksa, ami jó döntésnek bizonyult Vincze Balázs vezetőedző részéről, ugyanis a válogatott kapus több szép védést is bemutatott. Juhász Zsolt ejtésével 9–7-re alakította az állást, de Mezei Tamás közeli lövését Baksa már nem tudta hárítani (10–7).

Az utolsó egy percben még egy-egy gól született, az Eger így 11–8-ra győzött – visszavágva egyetlen bajnoki vereségéért, amelyet Szegeden szenvedett el (9–7) –, ha tehát megnyeri utolsó két mérkőzését (a Vasas és a Honvéd otthonában), az élen zárja az alapszakaszt, és a rájátszás során végig élvezheti a pályaelőnyt.

Vége a szegedi „pólómítosznak”

FÉRFI VÍZILABDA OB I
24. FORDULÓ

ZF-EGER–A-HÍD-SZEGED 11–8 (2–1, 3–2, 4–3, 2–2)
Eger, 1900 néző. Vezette: Németh András, Vojvoda
EGER: Szécsi – BÁTORI 2, Biros 1, GÓR-NAGY 1, Seman, Graham, Bundschuh 1. Csere: Salamon, MEZEI 2, Lőrincz, Chilkó 1, VARGA II ZS 3, Gerritse
SZEGED: Baksa – Szivós 1, Kunac, Decker Á., Molnár T., Kiss Cs., Török 1. Csere: Somogyi, Juhász Zs. 1, KAYES 3, HEGEDÜS G. 2, Younger, Varga P.
Gól – emberelőnyből: 12/4, ill. 11/5
Kipontozódott: Török (26. p.), Molnár T. (28. p.), Younger (30. p.)
GERENDÁS GYÖRGY, az Eger edzője: – A Szeged fantasztikus idényt produkált eddig, az Eger meg korántsem ilyen jót. Nem mondom, hogy előzetesen leírtak minket, de a Szeged abszolút favoritja ennek a bajnokságnak, így erődemonstrációnak is jó volt a győzelmünk. Az Eger létezik, az Egerrel számolni kell – esetleg a döntőben is.
VINCZE BALÁZS, a Szeged edzője: – A negyedik negyedben már felvetődött, ha fel tudunk jönni egygólos különbségre, az esetleg nekünk lehet jó pontegyenlőségnél, de ettől még semmiképpen sem azért utaztunk ide, hogy egy góllal kikapjunk. Egy negyeden át meg tudtuk valósítani az elképzeléseket, utána kicsit szétesett a játékunk, rossz passzaink voltak, amelyek eddig nem jellemeztek minket. Nem azt mondom, hogy nem működött a játékrendszerünk, csak nem olyan szinten, mint korábban.

VALDOR-SZENTES–OSC 7–6 (2–2, 2–2, 1–1, 2–1)
Szentes, 250
néző. V: Kun, Juhász
SZENTES: Horváth T. – Tóth Z. 1, Nagy M., Regős Á., Németh D., WESZELOVSZKY L. 3, Bálint G. Cs: Hegedűs B., Pellei F., Józsa T., Tóth P. 1, Szabó I L. 1, Szabó I Z. 1. Edző: Lukács Dénes
OSC: Áts B. – Benczur M., Korényi B., Dávid Z., Simon A., Szőke Sz. 1, Szentesi. Cs: Szécsi D., GYÁRFÁS T. 3, Zentai T., Császár Gy. 2, Sedlmayer T., Tiba P. Edző: Ürögi Zsolt
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 16/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 0
Kipontozódott: Tiba (16. p.), Németh D. (21. p.), Simon A. (25. p.), Bálint G. (28. p.)
Kiállítás (cserével): Horváth A. (28. p.)
Lukács Dénes:
– Úgy érzem, nem kellett csalódnunk csapatunkban, csodálatosan küzdöttek a sokszor többségben lévő ellenfél ellen. Célunk továbbra is a nyolc közé jutás.
Ürögi Zsolt: – Gratulálok a Szentesnek, ma ők voltak a jobbak. Tovább küzdünk a nyolc közé jutásért.

SZOLNOKI DÓZSA-KÖZGÉP–DEBRECEN 6–5 (1–1, 3–1, 0–1, 2–2)
Szolnok, 400
néző. V: Csanádi, Madarasi
SZOLNOK: DECKER A. – Negrean 1, Pásztor, Hosnyánszky 1, KIS G., Kovács O. 1, Gocics. Cs: Nyéki, Vörös, ALEKSZICS 2, Hangay Z., Marnitz 1, R. Georgescu. Szakmai igazgató: Kovács István
DEBRECEN: MITROVICS – Palotás, Georgetti 2, Varga T., SÜVEGES M. 2, Vindisch 1, Kállay. Cs: Somlai, Misics, Letica, Halek. Játékos-edző: Varga Tamás
Gól – emberelőnyből: 10/1, ill. 7/1
Gól – ötméteresből: 3/1, ill. 0
Kipontozódott: Georgescu (28. p.), Letica (29. p.)
Kiállítva (végleg cserével): Misics (23. p.)
Kovács István:
– Végre nyertünk egy rangadót, ami fontos volt a rájátszás előtt.
Varga Tamás: – Büszke vagyok rá, hogy csapatunk végig nagy szívvel harcolt a mérkőzésen. A záró negyedben két kulcsjátékosunk elvesztése után is pariban voltunk a szolnoki csapattal.

EKF-EGERFOOD-IMOLA–BVSC-ZUGLÓ 7–6 (0–2, 3–1, 3–2, 1–1)
Eger, Bitskey-uszoda, 100 néző. V: Dodog, Marnitz
EKF: LABONCZ – JAKAB 2, Petrovai, BÁNHIDY 1, SÁNTAVY 1, Keresztes I., Keresztes F. Cs: Takács 1, Farkas P. ZALÁNKI 2, Szőllősi, Hornyák, Milkovich. Edző: Tóth Péter
BVSC: GYÖRKE – Rajna, Létay 1, Bedő, Czigány 1, SZŰCS L. 2, Borsós. Cs: Szabó B. 1., Kotsidis 1, Nagy S., Tatár, Zsoldos, Mészáros. Edző: Dabrowski Norbert
Gól- emberelőnyből: 4/1, ill. 10/2
Ötméteresből: 4/3, ill. 1/0
Kipontozódott: Sántavy (30.)
Kiállítva végleg cserével: Czigány (31.)
Tóth Péter: – Egymásért küzdött a csapat, és bebizonyítottuk, hogy bármit is hoz a jövő, az ob I-ben a helyünk. Nagyon fontos három pontot szereztünk kiváló védekezéssel és kapusteljesítménnyel.
Dabrowski Norbert: – Nem érdemeltük volna meg az egyik pontot sem, gratulálni csak az egrieknek tudok. A védekezésünk rendben volt, a gyenge támadójátékunk miatt szenvedtünk vereséget.

TEVA-VASAS–GROUPAMA-HONVÉD 12–6 (3–2, 3–0, 2–2, 4–2)
Komjádi uszoda, 400
néző. V: Fekete B., Füzesi Zs.
VASAS: NAGY V. – Katonás 1, BRGULJAN 1, Hárai 1, OELER 2, Takács B. 1, VÁMOS 2. Cs: Csapó M. 1, Fazekas, Angyal, Manhercz Á., HŐNA 3, Steinmetz Á. Edző: Földi László
HONVÉD: Gergely I. – Mátyás, Jansik D. 1, Steinmetz B. 1, FÜLÖP 1, Kovács P., KISS G. 3. Cs: Tóth B., Boros T., Jakab L., Marnitz M., Hangody L. Edző: Vad Lajos
Gól – emberelőnyből: 6/5, ill. 7/1
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. 0
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 3/2
Kipontozódott: Hőna (32. p.)
Sárga lap: Vad Lajos (11. p.)
Földi László:
– Még egy kicsit több kell, és akkor lesz tökéletes.
Vad Lajos: – Húsvéti nyuszik voltunk.

FERENCVÁROS–PVSK-FÜSZÉRT 11–8 (3–3, 3–1, 4–2, 1–2)
Népliget, 50
néző. V: Marjay, Horváth Cs.
FTC: KÓSIK – PAJÁN 2, Illés, FRANCSICS 5, Sánta D. 1, MacDonell 2, Kárteszi. Cs: Deutsch, Ernyey 1, Vogel S. B., Major. Edző: Varga I Zsolt
PÉCS: Barát – Kistamás, BÓBIS 5, De Blasio, Dragics, Ágner 2, Krizsán. Cs: Safrankó, Monostori 1, Lukács G., Bereczki. Játékos-edző: Bereczki Miklós
Gól – emberelőnyből: 3/2, ill. 3/0
Gól – ötméteresből: 4/4, ill. 4/4
Kiállítva (végleg cserével): Deutsch (1. p.)
Varga I Zsolt:
– Hosszú, negatív sorozatot törtünk meg, remélem, a mai győzelem erőt ad csapatomnak.
Bereczki Miklós: – Néhány játékosunk nem érzi át a helyzetünket, akarat és szív nélkül nem lehet játszani.

Korábban játszották: Kaposvár–Juniorválogatott 11–14