Kosárlabda: nem volt esély a lettek ellen az U18-as leány Eb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2025.07.07. 18:29
null
Sima, harmincpontos vereséget szenvedett az U18-as leány kosárlabda-válogatott a lettektől a csoportkör zárásaként a spanyolországi korosztályos Eb-n.

A belgák elleni vereség, illetve a portugálok legyőzése után a magyar csapat hétfőn délután a szintén 1/1-s mérleggel álló lettekkel szemben zárta a csoporkört a Kanári-szigeteken zajló U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokságon.

Laczka Miklós együttese kifejezetten jól kezdett, és öt perc után 11–5-re vezetett, utána viszont nagyot fordult a meccs képe: az első negyed végére már a lettek álltak jobban 20–15-re, míg a nagyszünetre már kilencre növelték az előnyüket (31–40). A második félidőben aztán még inkább rákapcsoltak a baltiak, a mieink pedig nem tudták tartani a lépést az ellenféllel.

A magyar válogatott végül nagyon simán, 83–53-ra kikapott a csoportkör harmadik, egyben utolsó fordulójában.

Így egy győzelemmel és két vereséggel a B-csoport harmadik helyén végeztek a magyar lányok, akiknek a szerdai nyolcaddöntőben majd várhatóan a montenegróiak következnek.

A tizenhatcsapatos A-divíziós Eb-n a csoportkörnek csupán rangsoroló szerepe van, a mezőny valamennyi együttese folytathatja a nyolcaddöntőben.

U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, LA PALMA (KANÁRI-SZIGETEK, SPANYOLORSZÁG)
Harmadik forduló, csoportkör
Magyarország–Lettország 53–83 (15–20, 16–20, 7–20, 15–23)
A részletes statisztika ITT megtekinthető.
AZ U18-AS LEÁNYVÁLOGATOTT EB-KERETE:
Ocsenás Móna, Janzsó Alíz, Gréts Dalma, Gergő Janka, Halmágyi Kitti, Drahos Leila, Völgyi Lili, Kendelényi Luca, Hőgye Petra, Szauter Petra, Poczkodi Zsófia, Sinka-Pálinkás Szofi

A MAGYAR CSAPAT EREDMÉNYEI:
Július 5., szombat
Magyarország–Belgium 54–67
Július 6., vasárnap
Magyarország–Portugália 48–42
Július 7., hétfő
Magyarország–Lettország 53–83

(Kiemelt kép forrása: FIBA.Basketball)

Legfrissebb hírek

Kézilabda: kezdődik az ifjúsági BL, öt magyar csapattal

Utánpótlássport
10 órája

Kosárlabda: Lép Izabella nagy fejlődésen ment keresztül az NB I-ben

Utánpótlássport
17 órája

Átadták a Soproni Darazsak Campus komplexumot

Kosárlabda
2026.03.26. 20:32

Hoki: Ványolos Márk csúcsformáját hozta az U18-as osztrák rájátszásban

Utánpótlássport
2026.03.26. 16:13

Riba Ferenc: A fő feladat, hogy vigyázzak a tanítványomra

Utánpótlássport
2026.03.26. 08:53

A Crvena zvezda hosszabbítás után nyert Spanyolországban

Kosárlabda
2026.03.25. 23:00

Labdarúgás: magabiztos győzelem az U17-esektől Moldova ellen

Utánpótlássport
2026.03.25. 19:56

Női kosárlabda NB I: hazai pályán szerzett előnyt a Pécs, a Sopron és a Szekszárd is

Kosárlabda
2026.03.25. 19:50
Ezek is érdekelhetik