Evezés: kilenc magyar fiatallal kezdődik az U23-as világbajnokság

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
2025.07.22. 18:30
null
Szerdán kezdődik Lengyelországban az U23-as evezős-világbajnokság, amelyen kilenc magyar fiatal száll vízre.

Szerdán megkezdődik Poznanban a korosztályos evezősök idei második világversenye, az U23-as vb. A sorban az első esemény az U19-es Európa-bajnokság volt májusban: a szintén Lengyelországban helyet kapó kontinensviadalon jól szerepeltek a magyar fiatalok, sőt, hazánk szemszögéből minden idők legjobb eredményét érték el, a hat egységünkből négy A-döntőbe jutott, abból kettő pedig ezüstérmet szerzett.

Az elmúlt évekből kiindulva a világbajnokságokon ritkábban születik magyar érem, ettől függetlenül az említett U23-as viadalra nem feltett kézzel érkeznek majd a válogatott tagjai:

három hajónak szurkolhatunk majd, összesen kilenc evezősnek.

Szigeti Ferenc egypárban huszonnyolc másik indulóval mérheti össze az erejét, míg a férfi kormányos nélküli négyes (Hajdú Márton, Kalmár Áron, Kunstar Simon és Pálmai Ágoston) tizenhárom, a női kormányos nélküli négyes (Angyal Zsófia, Bagdács Szonja, Szente Dóra és Bencsics Hella​​​​​​) pedig tizenhét másik hajóval verseng majd a minél jobb helyezésért.

Az esemény döntőit pénteken, szombaton és vasárnap rendezik meg, az utóbbi két nap lesznek az A-jelű finálék.

A magyar válogatott a lengyelországi U23-as és ifjúsági evezős-világbajnokságon:

Férfi egypárevezős: Szigeti Ferenc
Férfi kormányos nélküli négyes: Hajdú Márton, Kalmár Áron, Kunstar Simon és Pálmai Ágoston 
Női kormányos nélküli négyes: Angyal Zsófia, Bagdács Szonja, Szente Dóra és Bencsics Hella 

(Kiemelt képünkön: Szigeti Ferenc Forrás: MESZ)

Legfrissebb hírek

Evezős-vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
2 órája

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
6 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
9 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
13 órája

Vízilabda: sima sikerrel kezdett az U18-as fiúválogatott a vb-n

Utánpótlássport
20 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
21 órája

Kosárlabda: kétszer legyőzte a portugálokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
22 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37
Ezek is érdekelhetik