Frizbi: vb-bronzérmes az U20-as mixed válogatott

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.07.26. 21:25
null
A magyar U20-as mixed frizbiválogatott bravúros bronzérmet nyert a korosztály birminghami világbajnokságán.

A magyar U20-as mixed frizbiválogatott a korosztály birminghami világbajnokságán pénteken az elődöntőben 15–12-re kikapott az előzetesen is az egyik legnagyobb esélyesnek tartott Egyesült Államoktól, majd a bronzmérkőzésen 8–7-re legyőzte Szingapúrt, így

a fiatalok a dobogó harmadik fokára állhattak fel.

Mint azt korábban megírtuk, az először két éve megrendezett U20-as mixed frizbi-világbajnokságot a magyar válogatott nyerte, de akkor mindössze egy Európán kívüli ország vett részt a tornán. Az idei, az angliai vb-n már minden jelentős frizbinemzet elindult, így előzetesen Magyarország nem tartozott az esélyesek közé, a válogatott a nyolc közé jutást tűzte ki célként.

A koedukált csapatok tornájára 2005-ben vagy annál később született fiatalokat lehetett a nevezni, de a magyar együttes zömében 2006-os és 2007-es játékosokkal vágott neki a tornának, amelynek az összes gárdáját figyelembe véve a második legalacsonyabb volt az áltagéletkora.

(Kiemelt kép forrása: MRKSZ)

 

 

Legfrissebb hírek

Birkózás: hétfőn kezdődik a bulgáriai U17-es Európa-bajnokság

Utánpótlássport
3 órája

Hoki: Karsai Ferenc kimaxolta a szezont klubjában és a válogatottban

Utánpótlássport
19 órája

Röplabda: tökéletes összhangban a Zsombók testvéri tandem

Utánpótlássport
Tegnap, 9:01

Balogh Judit: A jó edzőnek folyamatosan meg kell tudnia újulni

Utánpótlássport
2026.05.08. 20:21

Kézi: a csapategység a kulcs a PLER címvédő U20-as együttesénél

Utánpótlássport
2026.05.08. 11:56

Vízilabda: jön a fiú és a leány gyermekbajnokság nyolcas döntője

Utánpótlássport
2026.05.07. 18:02

Vívás: Kovács és Somody is bizakodó a felnőttpályafutását illetően

Utánpótlássport
2026.05.07. 09:05

Tenisz: Beviz Lujza nagyot robbantott az idén

Utánpótlássport
2026.05.06. 18:44
Ezek is érdekelhetik