Atlétika: bajnokokat avattak az U20-as és U23-as korosztályban

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.07.28. 21:24
null
Ezen a hétvégén országos bajnoki címekért versenyeztek az U20-as és az U23-as korosztályt képviselő atléták Szolnokon.

Szombaton és vasárnap a szolnoki Véső úti sporttelep adott otthont az U20-as és az U23-as atlétikai országos bajnokságnak.

Az U20-asok számára augusztus 27. és 31. között a perui fővárosban, Limában rendeznek világbajnokságot, így a 2005-ben, valamint 2006-ban született ígéretek szereplését kiemelt figyelem kísérte.

Az U20-as bajnokságon több versenyszám is színvonalas, kiélezett küzdelmet hozott.

A fiatalok közül többen is a nemzetközi szövetség által előírt U20-as világbajnoki szinten belül teljesítettek.

A fiúknál és a lányoknál 200 méteren is remek eredmények születtek, ám az atlétákat erős hátszél segítette. 400 méteren Kovács Árpád (47.05) és Szentgyörgyi Zita (53.52) szerzett bajnoki címet dicséretes futással, míg 400 m gáton Takács Gergő (51.64) és Lalik Petra (59.94) tette meg ugyanezt. 110 m gáton Felber Farkas 13.94 másodperccel győzött, a dobóatléták közül pedig kalapácsvetésben Szabados Ármin (75,33), Imre Roland (73,95) és Viszkeleti Villő (63,44), gerelyhajításban Horváth Máté (72,05), míg diszkoszvetésben Dobó Zsombor (60,25) eredménye emelkedett ki a mezőnyből.

Szentgyörgyi Zita 100 és 400 méteren is U20-as ob-t nyert Fotó: Zsigmond László/MASZ

Az U23-asok viadalán 200 méteren állt rajthoz, és erős hátszélben versenyezve győzött a hamarosan a párizsi olimpián szereplő, 400-as országos csúcstartó Molnár Attila, és 5000 méteres gyaloglásban nyert az ötarikás játékokon a maratoni gyalogló váltó tartalékja, Spiller Tiziana.

Az U23-asok részére jövőre a norvégiai Bergenben rendeznek Európa-bajnokságot. Az ottani kvalifikációs szintekhez mérten emelhetjük ki az ob-ról a 400 méteren győztes Steigerwald Ernő (46.82) futását, valamint 400 m gáton Molnár Csaba (50.90) és Birovecz Bátor (50.95) csatáját. Rúdugrásban Böndör Márton 541 centis egyéni csúccsal lett bajnok, míg több dobónk is kitett magáért.

Női gerelyhajításban Kövér Fanni (51,62) kevéssel előzte meg Kállai-Kiss Blankát (51,43), férfi kalapácsvetésben Csekő Miklós (68,52) aranyat, Füredi Dániel (66,45) ezüstöt érdemelt ki, ugyanitt a nők között Csatári Jázmin nyert (60,58), míg férfi diszkoszvetésben Strigencz Zalán (54,85) győzött.

A részletes eredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt képünkön: Felber Farkas Fotó: Zsigmond László/MASZ)

Legfrissebb hírek

Kosárlabda: legyőzte a spanyolokat az U20-as női válogatott idegenben

Utánpótlássport
2 órája

Országúti kerékpár: Takács lett az U23-as, Horváth az U19-es bajnok

Utánpótlássport
4 órája

Asztalitenisz: német és román győzelem a kolozsvári U21-es Eb-n

Utánpótlássport
18 órája

Kosárlabda: kétszer is legyőzte a románokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
19 órája

Atlétika: Takács Boglárka ötödik lett 100 méteren Hengelóban

Atlétika
20 órája

Tenisz: Fazekas Vencel döntőt játszott a boszniai junior ITF-tornán

Utánpótlássport
21 órája

Öttusa: U15-ös és U19-es bajnokokat avattak

Utánpótlássport
23 órája

Úszás: Sárkány Zétény megvédte címét a nyílt vízi ob-n

Utánpótlássport
2026.06.20. 20:42
Ezek is érdekelhetik