Sportlövészet: a győri Eb-n remekelhetnek a legjobb hazai fiatalok

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.02.08. 17:35
null
Bő két hét múlva már élesben lőnek a győri 10 méteres Európa-bajnokságon a legjobb hazai ifik és juniorok.

A felkészülés a hajrájában jár, egyre közeledik a rajtja a sportlövők győri 10 méteres Európa-bajnokságának, melyen

a legjobb hazai fiatalok is megmutathatják magukat a juniormezőnyben.

A hivatalosan február 24. és március 3. között rendezendő  légfegyveres kontinensviadalra  négy válogatóverseny után jelölték ki a részt vevő magyar kereteket. Érdekesség, hogy a juniorok mezőnyében puskában és pisztolyban is hat-hat fiú-, valamint leányígéretünk méretheti meg magát az eddig megszokott három-három helyett, és közülük is két-két versenyzőnek 18 év alattinak, tehát tulajdonképpen ifjúsági korúnak kell lennie. Az egyéni megméretésen országonként három sportlövő juthat a nyolcas döntőbe.

A magyar küldöttség egy arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel zárta a tavalyi, tallinni 10 m-es Európa-bajnokság juniorviadalát.

Az egyetlen egyéni érmet – ezüstöt – Török Ferenc érdemelte ki a légpuskások között. Török aztán Tóth Annával az oldalán a légpuskás vegyes csapatok küzdelmeiben nyert aranyat, és ugyanitt a Kálmán Bálint, valamint Ferik Csilla alkotta kettős is felálhatott a dobogó harmadik fokára.   A második bronz a Ferik Csilla, Tóth Anna és Vintze Regina összetételű légpuskás leánycsapatnak járt.

Török Ferenc tavaly egyéni Eb-ezüstöt szerzett 10 méteren Forrás: MSSZ

A puskásosok Győrben is sokat remélhetünk, és ezt nemrégiben a szakág vezetője, Kissné Oroszi Edit is megerősítette honlapunknak:

Puskában mindkét nem versenyzői nagyon ígéretesek. Török Ferenc tavaly igen eredményes évet zárt, és reméljük, hogy ezen az Eb-n is képes lesz megmutatni a tudását. Persze, mellette is sokra hivatott fiúk lőnek majd. A lányok nagyon fiatalok, ezzel együtt vannak, akik nem először lőnek világversenyen. Például Toma Réka és Ferik Csilla sincs még tizennyolc éves. A fiúk és a lányok is a jövő versenyzői, de megvan a felkészültségük ahhoz, hogy egy jó hangulatú junior Európa-bajnokságon több érmet is kiérdemeljenek.”

Megsüvegelendő, hogy a felnőtt pisztolyos nők között Jákó Miriam juniorként harcolta ki a csapattagságot, így ő 20 esztendősen olimpiai kvótáért szállhat harcba az Eb-n.

(Kiemelt képünkön: nagy volt a harc a válogatókon az Eb-helyekért Forrás: MSSZ)

Legfrissebb hírek

Vízilabda: sima sikerrel kezdett az U18-as fiúválogatott a vb-n

Utánpótlássport
9 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
10 órája

Kosárlabda: kétszer legyőzte a portugálokat az U20-as férfiválogatott

Utánpótlássport
11 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
21 órája

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
2026.06.26. 17:24

Vízilabda: kezdődik az U18-as fiúk vb-je Portugáliában

Utánpótlássport
2026.06.26. 09:02

Birkózás: Báger Barbara az U20-as Eb-n is folytatná a menetelését

Utánpótlássport
2026.06.25. 19:06

Műugrás: Fehér Luca bronzérmes a hazai rendezésű junior Eb-n – VIDEÓ

Utánpótlássport
2026.06.25. 17:38
Ezek is érdekelhetik