
Sofia Kenin is lemondta a tokiói szereplést (Fotó: AFP, archív)
A tavalyi Australian Open-győztes amerikai teniszező, Sofia Kenin nem indul a három hét múlva kezdődő tokiói olimpián.
A világranglista hatodik helyezettje a wimbledoni tornán közölte, hogy nem lép pályára a japán fővárosban.
„Nehéz döntés volt, de mindent megbeszéltem az ügynökeimmel” – mondta Sofia Kenin, aki Londonban nem jutott a 32 közé, mert kikapott honfitársától, Madison Brengle-től. Hangsúlyozta: a koronavírus-járvány miatt meghozott szabályok értelmében senkit sem vihetett volna magával Tokióba, és nem szeretett volna egyedül utazni.
„Szeretem az olimpiát, ezért is volt nehéz így dönteni” – tette hozzá.
Korábban olyan világsztárok jelezték, hogy kihagyják az olimpiát, mint Rafael Nadal, Serena Williams, Simona Halep és Dominic Thiem.
(MTI)
Legfrissebb hírek

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik





