Tokió 2020: gólgazdag meccsen horvát siker a férfi pólórangadón

B. A.B. A.
2021.07.31. 10:44
A riói ezüstérmes 26 gólos meccsen győzte le a címvédő szerbeket (Fotó: Getty Images)
A tokiói nyári olimpia férfi vízilabdatornáján Horvátország 14–12-re legyőzte a címvédő Szerbiát a riói döntő „visszavágóján”.

Igazi presztízsmeccsre került sor a B-csoport negyedik fordulójában: a 2016-os olimpiai döntő két résztvevője, Horvátország és Szerbia nézett farkasszemet egymással.

A riói ütközetet a szerbek nyerték, most viszont két és fél perc sem telt el, máris hárommal mentek a horvátok, akik 5–1-re is vezettek már az első negyedben, így a címvédőnek örülnie kellett, hogy csak kétgólos hátránnyal kezdi meg a második játékrészt.

Ennél közelebb viszont nem tudtak kerülni, a 2012-es olimpiai bajnok jól őrizte előnyét, különösen az egyaránt négy gólig jutó Marko Jokovic és Paulo Obradovic volt elemében (14–12).

Győzelmükkel a horvátok már biztosan nem végezhetnek a második helynél rosszabb pozícióban, míg a szerbek Montenegró ellen döntenek a harmadik helyről.

A magyar érdekeltségű csoportban az olaszok és a görögök is magabiztosan nyertek, így a mieink visszacsúsztak a harmadik helyre.