Tokió 2020: zseniális sztorija van Fülöp-szigetek első aranyérmének

2021.07.28. 03:05
A Fülöp-szigetek történetének első olimpiai aranyérmét nyerte a súlyemelő Hidilyn Diaz, aki a nők 55 kilogrammos súlycsoportjában diadalmaskodott Tokióban. És ennek az aranyéremnek igazán különleges története van…

Kiderült ugyanis, hogy Diaz a tokiói győzelme előtt a koronavírus-járvány miatt több mint hat hónapig egyáltalán nem tudott edzőterembe járni, mivel a lezárások folytán egyetlen terem sem volt nyitva az országban.a koronavírus-járvány miatt több mint hat hónapig egyáltalán nem tudott edzőterembe járni, mivel a lezárások folytán egyetlen terem sem volt nyitva az országban.

Diaznak így kreatívnak kellett lennie, és ő ki is hozta a legtöbbet ebből!

Az edzőterem helyett maradt szerény otthonának hátsó kertje, amit a lehetőségeihez mérten átalakított, és ahol még keményebben hajtott, hogy elérje az álmát.

Vizespalackok, táskák, bambuszágak, és minden, amit csak súlynak lehetett használni – ezekből lettek az új eszközök az edzéshez, vagyis a Fülöp-szigeteki szinte lemásolta Sylvester Stallone edzéstervét a Rocky IV-ből.

Diaz elárulta a Philippine Daily Inquirernek: ha nem ilyen kreatív, és nem talál megoldásokat arra, hogy formában tartsa magát, nagy valószínűséggel abba kellett volna hagynia a felkészülést a nehéz körülmények miatt, és el sem utazhatott volna Tokióba.

A terve viszont bevált, hiszen Fülöp-szigetek történetének első olimpiai aranyérmével távozhatott Tokióból.

Az igazi happy end azonban még csak ezután jön.

Hazájában ugyanis az olimpiai bajnoki címért a kormány és néhány helyi befektető felajánlott egy új házat Diaznak, aki emellett átszámolva 200 millió forinttal gazdagodik, így megépítheti álmai edzőtermét is az új kertjében.

Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2 órája

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Los Angeles 2028: Dolph Lundgren az öttusa nagykövete lesz

Egyéb egyéni
2026.06.09. 10:46

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50
Ezek is érdekelhetik