Tokió 2020: nehezen viselik a kínai asztaliteniszezők a speciális szabályokat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2021.07.14. 14:04
null
Liu Kuo-liang szerint nagyon nehézzé vált a játékosok felkészülése (Fotó: AFP)
Nagyon nehezen betarthatónak nevezte a kínai asztalitenisz-szövetség elnöke, Liu Kuo-liang a tokiói olimpia idejére a koronavírus-járvánnyal összefüggésben hozott sportágspecifikus intézkedéseket – írja az MTI.

 

„Nem számítottunk arra, hogy speciális járványellenes játékszabályok lesznek, mint például, hogy nem törülhetjük a kezünket az asztalba, vagy hogy nem fújhatunk rá a labdára” – mondta a CCTV-ben Liu Kuo-liang, a kínai asztalitenisz-szövetség elnöke, korábbi olimpiai és világbajnok.

„Nagyon nehézzé vált így a felkészülés a játékokra” – tette hozzá, majd úgy folytatta: a csapatvezetésnek innentől kezdve az a feladata, hogy a versenyzőknek segítsen a rájuk nehezedő nyomás elviselésében, illetve megóvja őket a zavaró körülmények hatásaitól.

A kínai szövetség az interjúból szerdán részletet közölt a Weibón – ami a Twitter kínai megfelelője –, és a tartalom gyorsan 140 millió megtekintést produkált.

Amióta ez a sportág az olimpia műsorán szerepel, 32 aranyérmet osztottak és ezek közül 28 a kínaiaké lett.

A héten korábban a kínai vitorláscsapat panaszkodott, az a küldöttség nem találta elégségesnek a szállásául szolgáló hotelben a vírus terjedésének megakadályozására alkalmazott intézkedéseket.

Legfrissebb hírek

Asztalitenisz-vb: Kína szokás szerint mindent vitt

Egyéb egyéni
2026.05.10. 22:20

Asztaltenisz-vb: Szőcs Bernadette a román válogatottal egy lépésre van az éremtől

Egyéb egyéni
2026.05.07. 00:31

Asztalitenisz-vb: egyelőre még távol vagyunk az elittől

Egyéb egyéni
2026.05.06. 21:16

Asztalitenisz-vb: férficsapatunk nem tudta megszorongatni az aranyesélyes svédeket

Egyéb egyéni
2026.05.05. 21:29

Asztalitenisz-vb: férficsapatunk Svédország ellen kezd a főtáblán

Egyéb csapat
2026.05.03. 22:21

Asztalitenisz-vb: női csapatunk bravúros győzelemmel továbbjutott a csoportból

Egyéb egyéni
2026.05.01. 17:16

Asztalitenisz-vb: férficsapatunk Puerto Ricót legyőzve továbbjutott a csoportjából

Egyéb egyéni
2026.04.30. 22:58

Asztalitenisz Extraliga: a Szerva ASE a férfi négyes döntő negyedik csapata

Egyéb egyéni
2026.04.30. 16:48
Ezek is érdekelhetik