Wimbledon: vége a nagy sorozatnak, kiesett Swiatek!

K. Zs.K. Zs.
2022.07.02. 18:51
Alizé Cornet egy megnyert pont után (Fotó: AFP)
Kiesett az első helyen kiemelt Iga Swiatek a wimbledoni teniszverseny női egyeséből: a sokat hibázó lengyelt a francia Alizé Cornet győzte le 6:4, 6:2-re szombaton.

Iga Swiatek 32 ki nem kényszerített hibát követett el a mérkőzésen, ám ez semmit sem von le Alizé Cornet sikerének értékéből, hiszen a világranglista 37. helyén álló rutinos francia játékos végig nagyon jól összpontosítva volt képes kihasználni ellenfele indiszponáltságát.

Swiatek az első két adogatójátékát elveszítette, és bár 0:3-nál ő is brékelt, visszahozni már nem tudta az első játszmát. A másodikban az övé volt az első megnyert fogadójáték, de 2:0-nál elvesztette a fonalat, és Cornet, aki győzelmi nyilatkozatában hatalmas Swiatek-rajongóként jellemezte magát, nem ismert könyörületet: zsinórban háromszor elvette lengyel riválisa adogatását, és magabiztosan nyert.

Swiatek 37 meccset nyert meg egyhuzamban a mostani veresége előtt – a szériában ugyebár benne volt a Roland Garros idei döntője is Cori Gauff ellen –, Cornet előtti legyőzője Jelena Ostapenko volt februárban.

A lengyel játékosénál hosszabb veretlenségi szériát csak négyen tudtak felmutatni a nők között, igaz, ők többet is: Martina Navratilova (74, 58, 54, 41), Steffi Graf (66, 46, 45), Margaret Court (57) és Chris Evert (55, 41) – emlékeztet a Magyar Távirati Iroda. Vagyis ebben az évszázadban, azaz évtizedek óta senki korábban, tehetjük hozzá.

S hogy a lengyelek napja semmiképpen se legyen jó, a 2019-es bajnok Simona Halep 68 perc alatt elintézte Magdalena Frechet, ami persze nem minősíthető meglepetésnek.

Cornet-hoz hasonlóan könnyed győzelemmel jutott tovább egy másik francia, a korábban Serena Williamst búcsúztató Harmony Tan is, aki mindössze két játékot veszített a Katie Boulter elleni 52 perces meccsén.

A 11. helyen kiemelt amerikai Cori Gauff számára véget ért a menet: az első szettet rövidítésben még megnyerte honfitársa, Amanda Anisimova ellen, ám a következő két játszmában csupán három játékra volt képes.

Kiesett a nyolcadik kiemelt Jessica Pegula is – ő két játszmában kapott ki a horvát Petra Martictól –, és a wimbledoni tenisztörténelem egy nagy alakja ugyancsak elbúcsúzott: a kétszeres bajnok (2011, 2014) Petra Kvitová a meccs első gémjében brékelőnybe került, mégis elvesztette az első játszmát Paula Badosa ellen, és a rövidítésbe torkolló másodikban is a spanyol összpontosított egy picivel jobban.