Tenisz: Udvardy Panna egyesben is döntős Jászvásáron

2022.08.06. 18:08
Udvardy első WTA-tornagyőzelméért küzdhet vasárnap (Fotó: Török Attila)
A második helyen kiemelt Udvardy Panna bejutott a fináléba a romániai Jászvásáron (Iasi) zajló salakpályás női tenisztornán.

A WTA honlapja szerint a világranglista 93. helyezettje a szombat délutáni elődöntőben 6:3, 7:6 (7–2) arányban győzött a lengyel Maja Chwalinska (160.) ellen, a találkozó 2 óra 26 percig tartott.

Udvardy ellenfele a vasárnapi döntőben a torna harmadik kiemeltje, a világranglistán 75. helyen álló és hazai pályán szereplő Ana Bogdan lesz – eddigi három egymás elleni összecsapásukat egyaránt a román lány nyerte.

A magyar teniszező pályafutása során másodszor szerepelhet WTA-tornán egyes döntőben: tavaly novemberben az uruguayi fővárosban, Montevideóban rendezett 125-ös tornán a francia Diane Parry két szettben nyert ellene.

Udvardy vasárnap a páros döntőjében is érdekelt lesz, Jani Réka oldalán szerepel majd a fináléban.

WTA-125 TORNA, JÁSZVÁSÁR (115 000 dollár, salak)