MTI, N. T. 2022.08.03 22:12 Frissítve: 2022.08.06 17:57

Tenisz: Udvardy legyőzte Jani Rékát a jászvásári torna nyolcaddöntőjében

A másodikként kiemelt Udvardy Panna két játszmában legyőzte Jani Rékát a romániai Jászvásáron (Iasi) zajló 115 ezer dollár (44.7 millió forint) összdíjazású salakpályás challengertorna nyolcaddöntőjében.

Udvardy Panna (a képen) nyert Jani Réka ellen (Fotó: Török Attila, archív)

Udvardy, a világranglista 93. helyezettje múlt héten megnyerte a 60 ezer dollár (23.7 millió forint) összdíjazású salakpályás ITF-tornát az olaszországi Cordenonsban, és szerdán – a WTA eredményközlője szerint – az első játszmát rendkívül magabiztosan hozta, játékot sem engedélyezett honfitársának.

A második szettben azonban Jani Réka (135.) ragadta magához a kezdeményezést, és két brékkel már 5:1-re meglépett, majd az egyenlítésért adogatott. Udvardy azonban rövidítésre mentette a szettet, amelynek elején ismét ellenfele akarata érvényesült (2–4), de végül fordított, és 1 óra 35 perc alatt győzött: 6:0, 7:6 (8–6).

Udvardy a negyedöntőben majd a hatodik helyen kiemelt francia Kristina Mladenoviccsal vagy a román Alexandra Ignatikkal találkozik.

A két magyar játékos párosban együtt indult, és negyedik kiemeltként egy győzelemmel már negyeddöntős.

2022.08.09 22:03:22

Tenisz GYŐRI FERENC

NS-VÉLEMÉNY. Hisz abban, hogy képességei alapján még mindig az élvonalba tartozik.

2022.07.25 21:35:29

A 22 éves tehetségnek nagy hitet és önbizalmat ad a finnországi győzelem.

2022.07.12 09:37:59

Tenisz MURÁNYI DOMONKOS

Jo-Wilfried Tsonga: Élveztem az egészet, igyekeztem minden percet ajándékként felfogni.

2022.07.10 21:06:42

NS-VÉLEMÉNY. Djokovics az egyetemes sport egyik legnagyobb alakja.

2022.07.10 14:48:50

Tenisz H. Á.

Novak Djokovics 21. GS-győzelmét ünnepelheti, Nick Kyrgiosnak egy játszma jutott.