
Ajla Tomljanovic Harriet Darttól szenvedett vereséget az elődöntőben, de honfitársai megnyerték a párost (Fotó: Getty Images)
Elsőként az ausztrál csapat jutott be a fináléba a glasgow-i női tenisz Billie Jean King-kupán.
Az első elődöntő első egyesét az ausztrálok nyerték, a másodikban viszont a britek egyenlítettek. A továbbjutást eldöntő, végletekig kiélezett páros mérkőzésen két, egyaránt rövidítésben eldőlt szettet követően a döntő rövidítésben és ezáltal a párharcban is az ausztrálok győztek.
A másik ágon Svájc és Csehország küzd meg egymással.
BILLIE JEAN KING-KUPA, DÖNTŐ, GLASGOW
ELŐDÖNTŐ
Ausztrália–Nagy-Britannia 2–1
Ajla Tomljanovic–Harriet Dart 6:7 (3–7), 2:6
Storm Sanders, Samantha Stosur–Alicia Barnett, Olivia Nicholls 7:6 (7–1), 6:7 (5–7), 10–6 – döntő rövidítés
Legfrissebb hírek

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban
Tenisz
2026.06.21. 21:18

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező
Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép
Tenisz
2026.06.05. 13:04

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt
Tenisz
2026.06.03. 18:26

Serena Williams Londonban és Berlinben is pályára léphet
Tenisz
2026.06.01. 13:55
Ezek is érdekelhetik



