Tenisz: elsőként Ausztrália jutott döntőbe a BJK-kupán

2022.11.12. 19:21
null
Ajla Tomljanovic Harriet Darttól szenvedett vereséget az elődöntőben, de honfitársai megnyerték a párost (Fotó: Getty Images)
Elsőként az ausztrál csapat jutott be a fináléba a glasgow-i női tenisz Billie Jean King-kupán.

 

Az első elődöntő első egyesét az ausztrálok nyerték, a másodikban viszont a britek egyenlítettek. A továbbjutást eldöntő, végletekig kiélezett páros mérkőzésen két, egyaránt rövidítésben eldőlt szettet követően a döntő rövidítésben és ezáltal a párharcban is az ausztrálok győztek.

A másik ágon Svájc és Csehország küzd meg egymással.

BILLIE JEAN KING-KUPA, DÖNTŐ, GLASGOW
ELŐDÖNTŐ

Ausztrália–Nagy-Britannia 2–1
Ajla Tomljanovic–Harriet Dart 6:7 (3–7), 2:6
Storm Sanders, Samantha Stosur–Alicia Barnett, Olivia Nicholls 7:6 (7–1), 6:7 (5–7), 10–6 – döntő rövidítés

Legfrissebb hírek

Serena Williams egyesben is visszatér, indul Wimbledonban

Tenisz
2026.06.21. 21:18

Udvardy Panna a legjobb magyar női teniszező

Tenisz
2026.06.08. 09:52

Serena Williams London után Berlinben is pályára lép

Tenisz
2026.06.05. 13:04

Simán megverte Kosztyukot, a 19 éves Andrejeva bejutott a Roland Garros döntőjébe

Tenisz
2026.06.04. 16:41

Arina Szabalenka: Legszívesebben azonnal abbahagynám a teniszt

Tenisz
2026.06.03. 18:26

Újabb óriási meglepetés a Roland Garroson: Szabalenka szettelőnyről kikapott a negyeddöntőben

Tenisz
2026.06.03. 15:57

Bejutott az elődöntőbe a Roland Garros lengyel meglepetésembere

Tenisz
2026.06.03. 13:39

Serena Williams Londonban és Berlinben is pályára léphet

Tenisz
2026.06.01. 13:55
Ezek is érdekelhetik