Tenisz: a világranglista-152. nyerte a cincinnati tornát; Bondárék győzelemmel kezdtek Kanadában

MTI/D. S. B.MTI/D. S. B.
2022.08.22. 07:26
A Rafael Nadalt is kiejtő Borna Coric Cicipasz legyőzésével nyert Cincinnatiben (Fotó: AFP)
A többek között a spanyol Rafael Nadalt is búcsúztató horvát Borna Coric nyerte a Cincinnatiben zajló 6.9 millió dollár összdíjazású kemény pályás tenisztornát a férfiaknál, miután a döntőben két szettben győzte le a görög Sztefanosz Cicipaszt. Bondár Anna győzelemmel kezdett a kanadai Granbyban zajló torna páros versenyében.

Az elődöntőben a világelső orosz Danyiil Medvegyevet búcsúztató Cicipasz kezdte jobban a cincinnati finálét, hiszen saját adogatásai mellett brékelni is tudott, de Coric tie-breakre mentette az első játszmát, melyet végül könnyedén, 7–0-ra nyert meg.

A világranglistán 24. görög a második szettben 2:2-ig tudta tartani a lépést horvát riválisával, aki ezután saját szerváinak megnyerése mellett mindkétszer elvette Cicipasz adogatását és majd’ kétórás küzdelemben győzött Cincinnatiben.

A nőknél francia Caroline Garcia a cseh Petra Kvitovát ugyancsak két játszmában legyőzve nyert.

ATP 1000-ES TORNA, CINCINNATI (6 971 275 dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES
DÖNTŐ

Coric (horvát)–Cicipasz (görög, 4.) 7:6 (7–0), 6:2

Bondár Anna a belga Greet Minnen oldalán győzelemmel kezdett a kanadai Granbyban zajló, 251 ezer dollár összdíjazású (101,5 millió forint) kemény pályás női tenisztorna páros versenyében.

A harmadik helyen kiemelt páros a viadal vasárnapi programjában, a nyolcaddöntőt jelentő első fordulóban – a verseny honlapja alapján – két játszmában kerekedett a Sabrina Santamaria, Kimberley Zimmermann amerikai, belga kettős fölé.
Egyesben a negyedik kiemelt magyar játékos első ellenfele a selejtezőből főtáblára jutott kanadai Kayla Cross lesz. A győztes a 16 közé jut, ahol majd a német Tatjana Mariával játszik.

WTA 250-ES TORNA, GRANBY (251 ezer dollár, kemény pálya)
NŐI PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga, 3.)–Sabrina Santamaria, Kimberley Zimmermann (amerikai, belga) 6:0, 6:4