Roland Garros: nagy meglepetés, a tini kiejtette a női címvédőt

KLEIN RON (Párizs)KLEIN RON (Párizs)
2019.06.06. 13:48
Nagy meglepetésre Amanda Anisimova jutott az elődöntőbe (Fotó: AFP)
Nagy meglepetésre Amanda Anisimova jutott az elődöntőbe a Párizsban zajló Roland Garroson, miután a legjobb nyolc között két szettben (6:2, 6:4) legyőzte a címvédő Simona Halepet.

Anisimova – aki április előtt nem is nyert még salakon meccset WTA-tornán – a 2019-es Roland Garros egyik nagy felfedezettje, több nála esélyesebbnek tartott ellenfelét búcsúztatta. Simona Halep ellen sem remegett meg a keze, pedig először játszott a Philippe Chatrier-n. 2:2 után a 17 éves amerikai sorozatban hét játékot nyert meg, ezzel behúzta az első szettet, és a másodikban is 3:0-ra meglépett.

A román teniszező közel állt ahhoz, hogy az egyenlítésért adogathasson, de néhány szenzációs labdamenetet megnyerve Anisimova tartotta előnyét, 4:1-et mutatott az eredményjelző. Halep ellenfele átmeneti bizonytalanságát kihasználva egyenlített, de 5:4-nél elveszítette adogatását, ezzel együtt a szettet és a mérkőzést is.

A másik csütörtöki negyeddöntőben Ashleigh Barty szintén két szettben (6:3, 7:5) legyőzte Madison Keyst, így az elődöntőben Barty találkozik Anisimovával. Ezzel az is eldőlt, hogy új győztest avatnak a Roland Garroson.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (42 661 000 euró, salak)