Sarapova „biciklizett”, Federer rekordot döntött

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.05.30. 12:35
Tomljanovic két szettben búcsúztatta a harmadik kiemeltet (Fotó: Action Images)
A Francia nemzetközi teniszbajnokság női egyesének harmadik fordulójában a 21 éves horvát Ajla Tomljanovic két szettben legyőzte a harmadik helyen kiemelt lengyel Agnieszka Radwanskát, így az első két kiemelt után a harmadik is búcsúzott.

Folytatódik tehát a női csillaghullás a Roland Garroson, hiszen az első fordulóban a másodikként rangsorolt kínai Li Na, a második körben pedig a favorit amerikai Serena Williams búcsúzott.

Pedig nem indult rosszul Radwanska számára a találkozó, de az első adogatásának megnyerése után a 21 éves horvát lány sorozatban öt játékot nyert meg (5:1), így a lengyelnek a szettben maradásért kellett szerválnia. Ezt sikerrel megtette, sőt, nagyot küzdve visszabrékelt, és az újabb sikeres saját gémet követően 5:4-re feljött. Tomljanovic azonban másodjára már nem remegett meg, és 38 perc alatt behúzta a játszmát (6:4).

Sőt, újabb sikeres fogadójátékkal folytatta, előnyét pedig végig megtartotta – bár 4:3-as előnyénél három bréklabdát is hárítania kellett –, és 5:4-es vezetésénél az első mérkőzéslabdáját kihasználva kiharcolta a nyolcaddöntőbe kerülést.

Marija Sarapova bebiciklizett a 16 közé (Fotó: Action Images)

A korábbi világelső orosz Marija Sarapova két 6:0-s szettben legyőzte az argentin Paula Ormaecheát, így bejutott a nyolcaddöntőbe, ahol a szlovák Dominika Cibulkovát két játszmában legyőző ausztrál Samantha Stosur lesz az ellenfele.

A férfi egyes 3. fordulójában a korábbi világelső svájci Roger Federer szoros kezdés után négy játszmában legyőzte az orosz Dmitrij Turszunovot, ezzel pedig 12. alkalommal jutott a Roland Garros negyedik körébe, amivel egyedüli elsővé avanzsált.

Turszunov nem adta könnyen magát, az első szettben egészen a 12. játékig kellett várni az első sikeres fogadójátékra, ezzel mondjuk Federer be is húzta a szettet. A második hasonlóan alakult, a svájci 6:5-ös vezetésénél azonban három bréklabdája egyikét sem tudta kihasználni, így jöhetett a rövidítés. Itt Federer 4–1-re ellépett ugyan, de Turszunov visszajött, és a második játszmalabdáját már értékesítette is.

Innentől azonban már nem volt tovább, Federer a következő fogadójátékban a hatodik(!) bréklabdáját már kihasználta, és ezután simán, 6:2-re behúzta a harmadik felvonást, míg a negyedikben bár egy játékban hét(!) fogadóesélyt is hárított az orosz, nem tudta megakadályozni a svájci sikerét. Federer ezzel bejutott a nyolcaddöntőbe, a negyedik körben pedig már a 12. alkalommal vehet részt, ezzel maga mögé utasítva a 11-szer idáig eljutó Guillermo Vilast.

A szintén volt első Novak Djokovics is bukott ugyan egy játszmát, ám ezzel együtt simán jutott jutott tovább. A szerb játékos a kilencedik, Marin Cilic elleni mérkőzését is megnyerte, s így már négy játékos ellen is legalább 9–0-s mutatóval áll (Andreas Seppi 10–0, Jérémy Chardy 9–0, Gaël Monfils 9–0, Marin Cilic 9–0).

Djokovics a következő fordulóban Jo-Wilfried Tsongával találkozik.

Babos Tímea és az amerikai Eric Butorac sikerrel vette a vegyespárosok első fordulós mérkőzését.

A magyar játékos párjával az első játszmát 7:5-re megnyerte a Janette Husárová, Oliver Marach szlovák, osztrák duó ellen, majd a másodikban ugyanilyen arányban maradt alul, végül a döntő rövidítésben jobbnak bizonyulva bejutott a legjobb 16 közé.

Babos egyéniben a selejtezőben búcsúzott, míg női párosban a nyitókörben kapott ki a Roland Garroson.

Női egyéniben a hetedik helyen kiemelt orosz Marija Sarapova úgy lépett tovább a nyolcaddöntőbe, hogy gémet sem veszített az argentin Paula Ormaechea ellen.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (25 018 000 euró, salak)

Granollers (spanyol)–Klizan (szlovák) 6:7, 6:2, 7:6-nál félbeszakadt

VEGYES PÁROS, 1. FORDULÓ (A 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Babos Tímea, Eric Butorac (magyar, amerikai)–Janette Husárová, Oliver Marach (szlovák, osztrák) 5:7, 7:5, 10–3