M. D. 2022.05.25 20:26 Frissítve: 2022.05.25 23:05

Roland Garros: Alcaraz fantasztikus meccsen verte meg honfitársát

A címvédő Novak Djokovics három játszmában nyert a szlovák Alex Molcan ellen, Alexander Zverev kétszettes hátrányból felállva, meccslabdát hárítva győzött az argentin Sebastián Báezzel szemben, míg a spanyolok 18 éves reménysége, Carlos Alcaraz öt szettben, több mint négy és fél órás küzdelemben múlta felül honfitársát, Albert Ramost a francia nemzetközi teniszbajnokság (Roland Garros) férfi egyesének második fordulójában.

Novak Djokovicsnak nem kellett szenvednie a továbbjutásért (Fotók: AFP)

A címvédő Novak Djokovics a második meccsén is három játszmában nyert az idei Roland Garroson. A szerb klasszis Nisioka Josihito (6:3, 6:1, 6:0) legyőzése után a szlovák Alex Molcannal találkozott, aki csak a harmadik szettben tudta megszorongatni a világelsőt, 6:5-ös vezetésnél kétszer is csak két pontra volt a szépítéstől, de rövidítésben ezt a játszmát is elveszítette. A mérkőzés 2 óra 16 percig tartott.

Djokovics a harmadik fordulóban a szlovén Aljaz Bedenével játszik, akivel szemben 3–0 az eddigi mérlege (salakon 2–0).

Carlos Alcaraz szenzációs meccsen jutott tovább (Fotó: AFP)

A spanyolok 18 esztendős tehetsége, Carlos Alcaraz fantasztikus meccsen győzte le a nála 16 évvel idősebb honfitársát, Albert Ramost. Körülbelül két és fél óra játék után Ramos 2:1-re vezetett a szetteket tekintve, majd a negyedik játszmában 5:4-nél adogathatott a győzelemért, meccslabdája is volt, de nem tudta lezárni a találkozót. Alcaraz aztán 6:5-nél fogadóként eljutott három szettlabdáig, ám a maratoni gém végén Ramos kiharcolta a tie-breaket, amelyet az ifjú spanyol nyert meg 7–2-re.

A döntő szettet Ramos 3:0-val kezdte, de Alcaraz sorozatban megnyert négy játékkal fordított (3:4), s volt, hogy lehetetlen helyzetből nyert meg labdamenetet.

A nyolcadik játékot az ötödik játszmában Alcaraz elveszítette (4:4), de aztán ismét brékelőnybe került – sorozatban harmadszor vette el honfitársa szerváját –, majd adogatóként befejezte a 4 óra 34 perces mérkőzést. A végső győzelemre is esélyesnek tartott spanyol ifjonc – volt olyan fogadóiroda, amely az ő tornagyőzelmére adta a legkisebb szorzót a verseny kezdete előtt – élete eddigi leghosszabb meccsén van túl, és készülhet a harmadik fordulóra, amelyben az amerikai Sebastian Korda lesz az ellenfele.

Alexander Zverev nagy csatában diadalmaskodott

Kiesett a női mezőnyben a US Open bajnoka, Emma Raducanu

Pályafutása során harmadszor nyert meccset kétszettes hátrányból felállva Alexander Zverev, aki az idén két salakpályás tornán is döntőt játszó Sebastián Báez ellen fordított. A 21 éves argentin fiú az első két játszmát megnyerte (6:2, 6:4), a harmadikat és a negyediket simán elveszítette (1:6, 2:6), majd a döntő szettben 5:4-nél fogadóként mérkőzéslabdához jutott, de 3 óra 36 perces csatában alulmaradt az olimpiai bajnokkal szemben, aki 8–1-re módosította a mérlegét a Garroson az ötjátszmás meccseket tekintve.

A fiatalabbik Zverev testvér a harmadik körben az amerikai színekben versenyző Brandon Nakashimával csap össze.

Kétszettes hátrányból fordított a 2020-ban elődöntős Diego Schwartzman is, aki a spanyol Jaume Munart búcsúztatta. A 15. kiemelt argentin játékosnak ez volt karrierje második sikere 0:2-ről felállva. Először jutott be a Roland Garros harmadik fordulójába a világranglistán 9. kanadai Félix Auger-Aliassime.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (21 256 800 euró, salak)
2. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)
FÉRFI EGYES

Djokovics (szerb, 1.)–Molcan (szlovák) 6:2, 6:3, 7:6 (7–4)
A. Zverev (német, 3.)–Báez (argentin) 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5
Nakashima (amerikai)–Griekspoor (holland) 7:6 (8–6), 6:4, 6:2
Schwartzman (argentin, 15.)–Munar (spanyol) 2:6, 6:7 (3–7), 6:2, 6:2, 6:2
Van de Zandschulp (holland, 26.)–Fognini (olasz) 6:4, 7:6 (7–2), 3:2-nél Fognini feladta

FÉRFI EGYES

Isner (amerikai, 23.)–Barrere (francia) 6:4, 6:4, 3:6, 7:6 (7–5)

NŐI EGYES
Kerber (német, 21.)–Jacquemot (francia) 6:1, 7:6 (7–2)
Szasznovics (fehérorosz)–Raducanu (brit, 12.) 3:6, 6:1, 6:1
Azarenka (fehérorosz, 15.)–Petkovic (német) 6:1, 7:6 (7–3)
Teichmann (svájci, 23.)–Danilovics (szerb) 6:4, 6:1
Mertens (belga, 31.)–Bouzková (cseh) – játék nélkül
Anisimova (amerikai, 27.)–Vekic (horvát) 6:4, 6:1
Gauff (amerikai, 18.)–Van Uytvanck (belga) 6:1, 7:6 (7–4)
Muchová (cseh)–Szakkari (görög, 4.) 7:6 (7–5), 7:6 (7–4)
Kanepi (észt)–Haddad Maia (brazil) 6:4, 6:4
Fernandez (kanadai, 17.)–Siniaková (cseh) 6:3, 6:2
Stephens (amerikai)–Cirstea (román, 26.) 3:6, 6:2, 6:0
Saville (ausztrál)–Kvitová (cseh, 32.) 6:4, 6:2

2022.06.06 21:32:14

Tenisz B. D. K.

A 23 éves magyar teniszezőről és a párjáról Bécsben készült a fotó.

2022.06.05 08:58:27

Tenisz SZABÓ RÓBERT

A nehezebb ágon végigmenetelve aratott nagyon sima győzelmet a döntőben a spanyol klasszis.

2022.06.01 22:59:33

Tenisz ŐRI B. PÉTER

NS-VÉLEMÉNY. A vidám Nadalt szombaton, szintén a francia fővárosban, a Stade de France-ban is lehetett látni.

2022.05.31 19:38:18

Tenisz HARMATH ÁKOS

A negyedik játszmában 5:2-es hátrányból állt fel Nadal, és rövidítésben tudott nyerni.

2022.05.30 13:33:52

Tenisz R. P.

A magyar, belga kettős 2 óra 41 perc alatt kerekedett felül a lengyel, új-zélandi pároson.