Roland Garros: Bondár nyolcaddöntős párosban

2023.06.03. 13:19
Bondár Anna (balról) és Greet Minnen nyolcaddöntőbe jutott (Fotó: AFP)
Bondár Anna a belga Greet Minnennel szombaton sikerrel vette a második fordulót női párosban a francia nyílt teniszbajnokságon, a Roland Garroson.

A magyar játékos és Greet Minnen 3:3-ig fej fej mellett haladt a hetedikként rangsorolt japán Aojama Suko, Sibahara Ena duóval, utána viszont brékelőnybe került, majd 5:3-nál fogadóként két játszmalabdát kihasználatlanul hagyott. Ezt követően a riválisnak volt két labdája az egyenlítéshez, azonban Bondárék ezt nem engedték, majd az ötödik szettlabdából már sikerült előnybe kerülniük.

A folytatásban a magyar érdekeltségű páros azonnal elvette ellenfele adogatását, 5:2-nél pedig már dupla brékelőnybe került. Azonban adogatóként elsőre egy mérkőzéslabda ellenére nem sikerült lezárni a találkozót, de másodjára 5:4-nél a harmadik meccslabdát értékesítve már igen. A találkozó 102 percig tartott.

A nyolcaddöntőben a 12. helyen kiemelt Asia Muhammad, Giuliana Olmos amerikai-mexikói páros lesz Bondárék ellenfele.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (49 600 000 euró, salak)
NŐI PÁROS, 2. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)
Bondár Anna, Greet Minnen (magyar, belga)–Aojama Suko, Sibahara Ema (japán, 7.) 6:4, 6:4