Australian Open: Djokovics megsérült, de öt szettben nyert

2021.02.12. 14:31
Novak Djokovics sérülten óriásit küzdött, így ötszettes meccsen jutott tovább (Fotó: AFP)
A címvédő Novak Djokovics kétszettes előnynél megsérült, ám végül öt játszmában 7:6, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2-re legyőzte az amerikai Taylor Fritzet az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) férfi egyesének harmadik fordulójában. A szerb világelső így készülhet a Fucsovics Mártont búcsúztató kanadai Milos Raonic elleni nyolcaddöntőre.

Novak Djokovics esélyeshez méltóan kezdte a 27. helyen kiemelt Taylor Fritz elleni mérkőzést: az első szettet rövidítésben 7:6-ra, a másodikat egy gyors brék után 6:4-re nyerte meg.

A harmadik játszmában azonban a szerb világelső megsérült (valószínűleg a hasfalizma), ezt kihasználva pedig amerikai ellenfele a nyolcadik játékban brékelte, majd a szettet is behúzta. Djokovics többször is ápolást kért, emellett még egy közjáték zavarta meg a negyedik játszmát.

Mivel Melbourne-ben több koronavírusos esetet is regisztráltak, a kormányzó ötnapos lezárást rendelt el, ami azt jelenti, hogy az eddig nézők előtt rendezett tornát – egyelőre a következő öt napban – szombattól zárt kapuk mögött folytatják. Djokovicsék meccse pedig helyi idő szerint péntek éjfél után ért véget, így este fél 12-kor fel kellett függeszteni a mérkőzést, amíg kiürítették a Rod Laver Arénát.

A NÉZŐK HAZAKÜLDÉSE

A szünet jót tett Djokovicsnak, aki a döntő játszmára összeszedte magát, kétszer is brékelte Fritzet, így végül öt játszmában nyert, és készülhet a Fucsovics Mártont búcsúztató kanadai Milos Raonic elleni nyolcaddöntőre.

Djokovics sorozatban a 17. meccsét nyerte meg az Australian Openen, amelyen 2019-ben és 2020-ban sem talált legyőzőre. A viadalt nyolcszor megnyerő szerb klasszisnak ez volt összességében a 78. sikere egyesben a melbourne-i Grand Slam-tornán.

A szerb teniszező az összecsapás után az Eurosportnak adott interjújában úgy fogalmazott, jelenleg attól fél, hogy izomszakadása is lehet.

„Nem tudom, hogy ebből kevesebb mint két nap alatt felépülök-e. Egyelőre nem tudom, hogy pályára lépek-e vagy sem. A mai teljesítményemre ezzel együtt nagyon büszke vagyok, meglátjuk, hogyan alakul a folytatás” – idézi Djokovicsot az MTI.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (80 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
FÉRFI EGYES, 3. FORDULÓ (ÁGRAJZ SZERINT)

Djokovics (szerb, 1.)–Fritz (amerikai, 27.) 7:6, 6:4, 3:6, 4:6, 6:2
Raonic (kanadai, 14.)–Fucsovics (magyar) 7:6, 5:7, 6:2, 6:2
Lajovics (szerb, 23.)–P. Martínez (spanyol) 6:7, 7:5, 6:1, 6:4
A. Zverev (német, 6.)–Mannarino (francia, 32.) 6:3, 6:3, 6:1
Thiem (osztrák, 3.)–Kyrgios (ausztrál) 4:6, 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Dimitrov (bolgár, 18.)–Carreno (spanyol, 15.) 6:0, 1:0-nál Carreno feladta
Auger-Aliassime (kanadai, 20.)–Shapovalov (kanadai, 11.) 7:5, 7:5, 6:3
Karacev (orosz)–Schwartzman (argentin, 8.) 6:3, 6:3, 6:3