Aus. Open: a korábbi US Open-bajnok legyőzte az 5. kiemeltet

M. D.M. D.
2022.01.22. 09:35
Marin Cilic agresszív tenisze győzelmet ért Andrej Rubljov ellen (Fotó: AFP)
A férfiaknál Danyiil Medvegyev és Sztefanosz Cicipasz is bejutott a legjobb tizenhat közé az Ausztrál nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) szombati játéknapján, ahogy a női mezőnyben többek között Arina Szabalenka, Iga Swiatek és Simona Halep is. A játéknap meglepetése, hogy a korábbi US Open-bajnok Marin Cilic legyőzte Andrej Rubljovot.

FÉRFIAK. A tavalyi döntős, US Open-győztes Danyiil Medvegyev esélyt sem adott Botic van de Zandschulpnak, 1 óra 55 perc alatt három játszmában nyert ellene (6:4, 6:4, 6:2). Az orosz játékos a nyolcaddöntőben az amerikaiak kiváló formában lévő meglepetésemberével, a 24 éves Maxime Cressyvel találkozik majd, aki négy szettben búcsúztatta az ausztrálok szabadkártyását, Christopher O’Connellt. A kétszeres Australian Open-elődöntős Sztefanosz Cicipasz a második fordulóhoz hasonlóan ezúttal is négy szettben nyert, a francia Benoit Paire a harmadik játszmát lopta el tőle. A görög fiúra a legjobb 16 között az amerikai Taylor Fritz vár, aki életében először jutott el a negyedik körig Grand Slam-tornán.

LÁTVÁNYOS LABDAMENET CICIPASZÉK MECCSÉN

A játéknap slágermeccsét az ötödik kiemelt Andrej Rubljov vívta a 2014-es US Open-bajnok Marin Ciliccsel a Margaret Court Arénában. Az első két játszmát meglepetésre a 34. életévében járó, 198 centiméter magas horvát teniszező nyerte meg, aki a harmadik felvonásban is vezetett 3:1-re – sőt, labdája volt a dupla brékelőnyhöz –, ám a szett végéhez érve elvesztette a ritmust, így az orosz fiú 6:3-mal szépített. A negyedik szettben aztán Cilic 2:1-nél megint elvette Rubljov adogatását, és innen már nem engedte ki a kezéből a meccset, amelyet 2 óra 36 perc játék után egy ásszal zárt le (7:5, 7:6, 3:6, 6:3). Rubljov így nem tudta megismételni a tavalyi negyeddöntős szereplését – titkon talán ennél is többre vágyott –, Cilic ellenben nyolcadszor jutott be a legjobb 16 közé az Australian Openen.

NŐK. A második kiemelt Arina Szabalenkának ismét meggyűlt a baja az adogatásaival – egy ász mellett ezúttal 10 kettős hibát ütött (de legalább nem 19-et, mint egy körrel ezelőtt…) –, ám szetthátrányból felállva csak legyűrte a cseh Markéta Vondrousovát, így készülhet élete második Australian Open-nyolcaddöntőjére. Az előző fordulóban bravúros győzelmet elérő játékosok közül az Anett Kontaveitet kiejtő dán Clara Tauson, valamint az Emma Raducanut búcsúztató montenegrói Danka Kovinics kiesett, a Garbine Muguruzát legyőző francia Alizé Cornet – aki éppen ma (szombaton) töltötte be a 32. életévét – azonban Tamara Zidanseken is áthámozta magát, így 2009 óta először jutott be a legjobb tizenhat közé a melbourne-i Grand Slam-viadalon.