Fucsovics nagy csatában verte Struffot, egyenlítettünk a Davis-kupában

M. B.M. B.
2024.02.02. 17:04
Kemény csatát vív Fucsovics ellenfelével (Fotó: Árvai Károly)
Tatabányán a tenisz Davis-kupa-világdöntő Magyarország–Németország selejtezőjének második mérkőzésén Fucsovics Márton két szettben legyőzte Jan-Lennard Struffot.

DAVIS-KUPA, VILÁGDÖNTŐ, SELEJTEZŐ
MAGYARORSZÁG–NÉMETORSZÁG
TATABÁNYA (FEBRUÁR 2–3.)
Egyes
Fucsovics Márton–Jan-Lennard Struff 6:3, 7:5

Nehezen indult a találkozó Fucsovics Márton számára, akinek rendre meggyűlt a baja a világranglista 24. helyén álló ellenfelével, s több ízben is nagy csatában hozta a saját szerváját – Struff ehhez képest rendre simán nyerte a saját adogatását, és a harmadik menetben egy love game-et is összehozott. Erre válaszul Fucsovics semmire hozta a következő két adogatását, majd 4:3-nál brékelte Struffot, s a játszmáért adogatva nem hibázott. 6:3

A második szettben sokáig nem bírtak egymással a felek, 5:5-ig úgy Fucsovics, mint Struff hozta az adogatását – ekkor viszont a magyar teniszező büntetni tudta ellenfele kettős hibáját, majd egy love game-mel le is zárta a meccset. Rendkívül kiélezett csatában kerekedett felül Fucsovics, s összesítésben döntetlenre módosította a párharc állását. 6:3, 7:5