Australian Open: Udvardy és Gálfi is búcsúzott a selejtezőben

2024.01.10. 10:10
Udvardy Panna a selejtező első fordulójában búcsúzott (Fotó: Getty Images, archív)
Udvardy Pannának az első, Gálfi Dalmának a második forduló jelentette a végállomást szerdán az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjében.

A világranglistán 159. játékos a holland Arianne Hartonóval (150.) találkozott, akitől tavaly kétszer is kikapott. A harmadik összecsapás nyitó szettje hat bréket hozott, majd a rövidítésben egy kicsivel az ellenfél volt jobb. A folytatásban a kaposvári születésű teniszező 3:4-nél ismét elvesztette az adogatását, és 1 óra 35 perc elteltével már mehetett gratulálni a hálóhoz.

Gálfi Dalma (139.) az orosz Szofja Lanszere legyőzésével jutott a kvalifikáció második fordulójába, amelyben magyar idő szerint szerda 8.15 órától lépett pályára, a hazai közönség előtt szereplő Priscilla Hon (206.) ellen. A két sportoló egyszer találkozott már egymással, 2019-ben, Hollandiában, füves borításon Hon nyert két szettben.

Ezúttal Gálfi remekül kezdett, az első felvonásban kétszer is brékelte riválisát, és 6:4-re hozta az etapot. A második szettben az ausztrál irányított, 6:3-mal egyenlített. A mindent eldöntő játékrészben Gálfi rögtön brékhátrányba került, s ezt nem tudta ledolgozni, mivel Hon rendkívül hatékonyan játszott adogatóként. Az ausztrál hölgy 1:57 óra alatt 4:6, 6:3, 6:4-re nyert.

A főtábla vasárnap rajtoló küzdelmeiben Fucsovics Márton és Marozsán Fábián alanyi jogon szerepel az Australian Openen.

AUSTRALIAN OPEN (76.5 millió ausztrál dollár, kemény pálya)