Wimbledon: Swiatek menetel; Medvegyev nyert; Gálfi és Bondár majd csütörtökön

2023.07.05. 18:20
Szakkarinak véget ért a szereplés (Fotó: AFP)
A Londonban zajló wimbledoni nyílt teniszbajnokság szerdai játéknapján elsőként a 11. kiemelt orosz Darja Kaszatkina jutott a legjobb 32 közé, miután csupán két játékot veszítve legyőzte a hazai közönsége előtt játszó Jodie Burrage-t. Az első fordulóban lépett pályára a nyolcadik kiemelt görög Maria Szakkari, s mint kiderült, a másodikban már nem fog, döntő szettben kikapott ugyanis az ukrán Marta Kosztjuktól. A férfiaknál a 2017-es világbajnok, Grigor Dimitrov könnyen nyert a selejtezőből érkező japán Simabukuro So ellen.

Miután kedden az egész napos esőzés miatt csak a két fedett pályára kiírt hat meccset lehetett lejátszani, szerdán alapos nagyüzem várt az idei Wimbledon résztvevőire. Pontosabban várt volna, mert hogy máshogy indult volna a nap délben, mint esőszünettel. Így dél helyett csak délután háromkor kezdték el a játékot a külső pályákon.

A két fedett pályán már korábban nekivágtak a napi programnak, ráadásul elsőként rögtön egy második fordulós női meccsel a center pályán: a 11. kiemelt Darja Kaszatkina két sima szettben legyőzte a hazai kedvencet, Jodie Burrage-t, akinek mindössze két játékot engedélyezett.

A másik fedett helyszínen a korábbi világelső és GS-győztes, az orosz Danyiil Medvegyev három szettben legyőzte a szintén brit Arthur Feryt. Először nyert a wimbledoni főtáblán a cseh Jirí Lehecka, míg a 2017-es világbajnok Grigor Dimitrov mérkőzése még a kora délutáni esőszünetet megelőzően félbeszakadt, amikor a pályára berohanó tüntetők szórtak puzzle-darabokat és konfettit a pályára, ám ezt sikerült letakarítani. Dimitrov négy játékot engedélyezett a selejtezőből érkező japán Simabukuro Sónak a három játszmában megnyert mérkőzésen.

Három és fél órán át tartó ötszettes mérkőzésen búcsúzott a 13. kiemelt Borna Coric, aki ellen már 2:0-ra is vezetett a világranglistán jelenleg 308. – korábban azonban a 20. helyet is elfoglaló – argentin Guido Pella. Ezzel a horvát folytatja rossz wimbledoni sorozatát, 2015 óta nem tudott főtáblás meccset nyerni ezen a tornán.

A nőknél a nap első felének meglepetését Marta Kosztjuk szállította, aki az után győzte le döntő szettben a nyolcadik kiemelt Maria Szakkarit, hogy az első játszmát 6:0-ra elvesztette. A 21 éves ukrán ezzel sorozatban harmadszor jutott a második fordulóba Wimbledonban – harmadszor szerepel a főtáblán.

A világelső lengyel, Iga Swiatek folytatja menetelését Londonban ezúttal a spanyol Sara Sorribes Tormót győzte le két sima szettben, 6:2, 6:0-ra kereken 70 perc alatt, s így Kaszatkina után ő is bent van a legjobb 32 között. Ezzel Maria Sarapova óta ő lett a legfiatalabb, aki Grand Slam-tornákon eljutott 20 darab 6:0-ra megnyert játszmáig.

Az eredeti menetrend szerint szerdán három magyar lépett volna pályára délután, illetve kora este, ám ezek közül csak Fucsovics Márton kedden félbeszakadt meccse folytatódott Tallon Griekspoor ellen. Bondár Anna és Gálfi Dalma mérkőzését a szervezők törölték a mai programból, s áttették csütörtökre, hogy pontosan mikor játszanak majd, még nem tudni.