Wimbledon: Alcaraz négy szettben nyert, Zverev kiesett

2023.07.08. 23:00
Alcaraz négy órát töltött a pályán, és bejutott a 16 között (Fotó: AFP)
A Wimbledonban zajló füves pályás Grand Slam-torna harmadik fordulójában a férfiaknál a világelső és első kiemelt Carlos Alcaraz az idei viadalon először vesztett el játszmát, ám így is magabiztos győzelmet aratott a chilei Nicolás Jarry ellen. A nőknél a 9. kiemelt Petra Kvitová egy könnyebb és egy szorosabb játszmában győzte le a selejtezőből érkező Natalija Sztevanovicsot, míg a 6. kiemelt tunéziai Onsz Dzsabur hátrányból nyert a 19. helyen rangsorolt Bianca Andreescu ellen.

A világelső spanyol Carlos Alcaraz a várakozásoknak megfelelően bejutott a legjobb 16 közé a férfiak versenyében, igaz, az idei tornán első alkalommal vesztett játszmát, amikor a 25. kiemelt chilei Nicolás Jarry egyenlített ellene a második szettet rövidítésben megnyerve. A spanyolt nem törte meg a játszmavesztés, igaz, majdnem négy órát töltött összességében a pályán a dél-amerikai ellen, mire győzni tudott.

A férfiaknál némi meglepetés, hogy a 21 éves cseh Jirí Lehecka ötjátszmás – szintén majdnem négy óráig tartó – meccsen nyert a 15. kiemelt Tommy Paul ellen. A középső három szett egyaránt rövidítésben dőlt el. A kora délutáni programban volt Fucsovics Márton meccse a 3. kiemelt volt világelső Danyiil Medvegyev ellen; az orosz négyjátszmás győzelméről itt írtunk bővebben.

A nap eddigi legjobb meccsét a hatodik kiemelt dán Holger Rune és a 31. kiemelt spanyol Alejandro Davidovich vívta egymással. A dán megnyerte az első játszmát, a spanyol viszont fordítani tudott a következő két szettel, majd megint Rune nyert egy játszmát, így végül döntő szett következett, amelyben mindenki hozta a saját szerváját – igaz, Davidovichnak 5:4-es vezetésénél fogadóként volt két meccslabdája is, de mindkettőt elrontotta –, így következett a rövidítés. Ebben a spanyol többször is három ponttal vezetett, majd a dán (5-ös hátrányból zsinórban öt labdát nyerve) behúzta a szintén csaknem négyórás mérkőzést.

A férfiak utolsó szombati meccsén az olasz Matteo Berrettini egy könnyebb első játszma után két, egyaránt rövidítésben megnyert szettel múlta felül, a 19. kiemelt német Alexander Zverevet, ezzel kiharcolta magának a lehetőséget, hogy a nyolc közé jutásért a világelső Alcaraz ellen léphessen pályára.

A nőknél nem történt ilyen meglepetés, a szombati program első négy mérkőzése egyaránt az esélyesek kétjátszmás győzelmét hozta, Petra Kvitová, Beatríz Haddad Maia és Arina Szabalenka is kétszettes sikert aratott, ahogy a Gálfi Dalmát legyőző Jekatyerina Alekszandrova is.

Az esti program aztán már hozott egy igen fordulatos összecsapást is. A 6. kiemelt Onsz Dzsabur alig fél óra alatt 6:3-ra elvesztette az első játszmát a 2019-es US Open győztese, a 19. kiemelt Bianca Andreescu ellen. A tunéziai viszont a folytatásban feltámadt, előbb 6:3-mal egyenlített, majd a döntő játszmát 6:4-re megnyerve 1 óra 54 perc alatt legyőzte az első fordulóban Bondár Annát búcsúztató kanadait.

A 3. kiemelt Jelena Ribakina zárásként két rendkívül sima játszmában 6:1, 6:1-re legyőzte a hazai kedvenc, szabadkártyás Katie Boultert, aki így beállította a tavalyi legjobb GS-tornás szereplését, amikor szintén Wimbledonban szintén a harmadik fordulóig jutott.

WIMBLEDON (44.7 millió angol font, fű)
FÉRFI EGYES
3. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Alcaraz (spanyol, 1.)–Jarry (chilei, 25.) 6:3, 6:7, 6:3, 7:5
Berrettini (olasz)–Zverev (német, 19.) 6:3, 7:6, 7:6
Tiafoe (amerikai, 10.)–Dimitrov (bolgár, 21.) – 2:6, 3:6, 2:1-nél eső miatt félbeszakadt, folytatás vasárnap
Rune (dán, 6.)–Davidovich (spanyol, 31.) 6:3, 4:6, 3:6, 6:4, 7:6
Medvegyev (orosz, 3.)–Fucsovics (magyar) 4:6, 6:3, 6:4, 6:4
Lehecka (cseh)–Paul (amerikai, 16.) 6:2, 7:6, 6:7, 6:7, 6:2
Eubanks (amerikai)–O'Connell (ausztrál) 7:6, 7:6, 7:6
Cicipasz (görög, 5.)–Djere (szerbiai) 6:4, 7:6, 6:4