Billie Jean King-kupa: Belgiumban vívja a rájátszást a magyar válogatott

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2023.05.24. 15:42
null
Udvardy Panna és Jani Réka (Fotó: Kovács Péter, archív)
Belgiumban vívja a magyar női teniszválogatott a Billie Jean King-kupa idei rájátszását.

 

Palágyi Miklós kapitány együttese nem kiemeltként volt érdekelt a keddi sorsoláson, amelyen annak köszönhetően vehetett részt, hogy áprilisban második lett az antalyai selejtezőtornán. A belgák a második kiemeltek voltak.

A párharcra november 10-11-én vagy 11-12-én kerül sor, a győztes jövőre a világdöntő selejtezőjében játszhat tovább.

„A BJK-kupa ezen szintjén már nincs könnyű összecsapás, nehéz dolgunk lesz Belgiumban is – kezdte értékelését a szövetség honlapján Palágyi Miklós. Azt még korai találgatni, hogy náluk kik fognak pályára lépni, de a csapattalálkozókat mindig nagyon komolyan veszik, és hazai pályán komoly szurkolótábor is buzdítja őket. Bízom benne, hogy mi a legerősebb összeállításban tudunk pályára lépni, itt már négy egyéni és egy páros mérkőzés lesz, így máshogy kell beosztani az erőt, de biztos vagyok benne, hogy mindenki százszázalékos teljesítményt fog nyújtani.”

Ami a két válogatott egymás elleni mérlegét illeti, a magyarok 4–2-re vezetnek, de Belgiumban még sosem szerepeltek, a legutóbbi meccsüket 2016-ban Izraelben 3:0-ra elvesztették.

Tavaly tavasszal a mieink a csoportküzdelmekben mind az öt mérkőzésüket megnyerték Antalyában, majd a novemberi rájátszásban 3.0-ra kikaptak a románoktól Nagyváradon, így nem jutottak tovább a BJK-kupa-finálé selejtezőjébe.

Legfrissebb hírek

Jérémy Doku apa lett, Új-Zéland ellen térhet vissza a belga csapatba

Foci vb 2026
10 perce

„Az első félidőben majdnem elaludtam, a másodikat átaludtam” – Ibra a belga–iráni meccs élvezeti értékéről

Foci vb 2026
4 órája

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
10 órája

Amerikai pite: belga ólomgeneráció, folytatódó csoda és Lamine Yamal – vb-kibeszélő, 11. nap

Foci vb 2026
12 órája

Yamal megszerezte első vb-gólját; Zöld-foki-szigetek újabb csodát tett – a 11. játéknap 12 gólja egy helyen

Foci vb 2026
14 órája

Beiranvand minden iráni drukkernek kezet csókolna a belgák elleni szurkolásért

Foci vb 2026
19 órája

Courtois rekordot állított be az irániak ellen – statisztikák

Foci vb 2026
20 órája

Statisztikák: iráni nyugdíjasklub, rekordot beállító belga kapus

Foci vb 2026
21 órája
Ezek is érdekelhetik