Tenisz: 2005 óta nem történt ilyen Rafael Nadallal

2023.03.03. 08:12
Rafael Nadal az Indian Wells-i torna után, 912 hét után kicsúszik a világranglista első tíz helyezettje közül (Fotó: Getty Images)
A harmadik helyen kiemelt amerikai Taylort Fritz két játszmában legyőzte honfitársát, Frances Tiafoe-t, s ezzel bejutott a kétmillió dollár összdíjazású kemény pályás acapulcói tenisztorna férfi egyesének elődöntőjébe. Fritz négy közé jutásával matematikailag biztossá vált, hogy az Indian Wellsben rendezendő rangos tornát combsérülés miatt kihagyó spanyol klasszis, Rafael Nadal a verseny után kiesik a világranglista legjobb 10 helyezettje közül.

A 21-szeres Grand Slam győztes klasszissal legutóbb 2005. április 25-én fordult elő, hogy nem volt ott a világranglista első tíz helyezettje között, azaz 912 hete az élmezőny tagja, de Fritz acapulcói négy közé jutásával matematikailag biztossá vált, hogy az Indian Wells-i tornát kihagyó Nadal a verseny után kicsúszik a legjobb 10-ből.

ATP 500, ACAPULCO (2 millió dollár, kemény pálya)