US Open: Zverev bokája nem jött rendbe, kihagyja a tornát

2022.08.22. 17:16
null
Zverev (balra) a Roland Garros elődöntőjében sérült meg a Nadal elleni meccsen (Fotó: AFP)
Kihagyja az egy hét múlva rajtoló amerikai nyílt teniszbajnokságot Alexander Zverev, a férfi világranglista második helyezettje – jelentette a Magyar Távirati Iroda.

A németek olimpiai aranyérmese és világbajnoka közölte, még nem jött teljesen rendbe a bokasérülése, így nem lesz ott a US Openen, amelyen két évvel ezelőtt, 2020-ban döntős volt. A visszatérésére várhatóan szeptember közepén kerül sor, amikor hazája válogatottjában lép pályára a Davis-kupa csoportkörében.

A 25 éves Zverev legutóbb június 3-án játszott mérkőzést, amikor a Roland Garros elődöntőjében kifordult a bokája, és feladta a Rafael Nadal elleni meccset. Öt nappal később szalagszakadás miatt megoperálták.

A német válogatott szeptember 13. és 18. között Hamburgban játszik Franciaországgal, Belgiummal és Ausztráliával a Davis-kupában. A csoportból – akárcsak a további háromból – az első két helyezett jut tovább a negyeddöntőbe.

(MTI)

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik