Tenisz: Djokovics döntős az RG-t felvezető belgrádi viadalon

M. D.M. D.
2021.05.28. 16:32
Novak Djokovics szombaton döntőt játszhat Belgrádban (Fotó: Getty Images)
Novak Djokovics 1 óra 55 perces mérkőzésen 6:1, 4:6, 6:0-ra legyőzte a szlovák Andrej Martint a Roland Garrost felvezető belgrádi salakpályás ATP 250-es tenisztorna pénteki elődöntőjében, ezzel bejutott a szombati fináléba, amelyben egy másik szlovák játékos, Alex Molcan lesz az ellenfele.

A szerb kiválóság a 6:1-re megnyert első játszma után a másodikban 0:2-ről felállva brékelőnyben vezetett 4:3-ra, mégsem tudta befejezni két szettben a mérkőzést (4:6). A harmadik felvonásban a világranglistán 119. helyezett Martinnak nem sok keresnivalója volt (6:0).

Djokovics 2009 és 2011 után harmadszor nyerhet tornát hazai környezetben, összességében pedig a 83. tornagyőzelmét könyvelheti el a belgrádi viadalon, amennyiben megnyeri a szombati döntőt a Martinhoz hasonlóan szlovák Alex Molcan ellen, aki élete első ATP-fináléjára készülhet.

A világelső a vasárnap kezdődő salakpályás Grand Slam-torna, a párizsi Roland Garros első fordulójában az amerikai Tennys Sandgrennel mérkőzik majd meg.

ATP 250-ES TORNA, BELGRÁD (511 000 euró, salak)