Videó: mosdóba menésért került bajba egy teniszező

B. D. K.B. D. K.
Vágólapra másolva!
2020.10.18. 16:40
null
Ilja Ivaska nem gondolta volna, hogy három büntetést is fog kapni (Fotó: Getty Images)
Nem hétköznapi szóváltásba keveredett Ilja Ivaska a Szentpéterváron rendezett tenisztorna egyik mérkőzésén a játékvezetővel. A fehérorosz játékos az ápolási szünete során megkérte a székbírót, hogy hadd mehessen ki a mosdóba, mert az nagyon sürgős lenne. A problémák azonban csak ezek után következtek.

 

Ilja Ivaskának megengedte a mérkőzés játékvezetője, hogy kiszaladhasson a mosdóba, viszont hangsúlyozta neki, olyan gyorsan térjen vissza, ahogy csak tud, mivel a távolléte a saját idejéből fog menni.

Amikor a versenyző visszaért, megdöbbenve tapasztalta, hogy három figyelmeztetést is kapott közben.

„Vészhelyzet volt, mivel már nem tudtam állni” – védekezett a Ivaska, hozzátéve: ha azt akarta volna a játékvezető, hogy a pályán végezze el a dolgát, akkor megtette volna.

A székbíró megértően jelezte neki, hogy akkor ismerteti a szabályokat: eszerint a teniszező háromszor sem tért vissza időben a pályára, ezért háromszor is megintette őt – előbb figyelmeztette, aztán büntetőpontot osztott ki, végül pedig büntetőjátékkal sújtotta, aminek értelmében automatikusan megnyerte a következő gémet az ellenfele.

Ivaska hiába védekezett azzal, hogy ami vele történt, normális, a játékvezetőt nem hatotta meg, majd a játékos kifakadt magából.

„Megértem, de követnem kell a szabályokat. Szóval most játsszunk” – zárta a párbeszédet a bíró.

Ivashka GAME PENALTY FOR BATHROOM BREAK - TENNIS DRAMA

Legfrissebb hírek

Djokovics nem viccel, még van benne két jó év

Tenisz
14 órája

Alcaraz kihagyja a rotterdami tornát, Marozsán és Fucsovics nem

Tenisz
2026.02.02. 21:03

Tommy Paul is játszik a mieink ellen a Davis-kupában hétvégén

Tenisz
2026.02.02. 19:19

Gálfi Dalma és Udvardy Panna is kiesett párosban az ostravai tornán

Tenisz
2026.02.02. 18:51

Novak Djokovics a rákbetegek támogatására ajánlotta fel az Australian Openen nyert pénzdíját

Tenisz
2026.02.02. 13:36

Két magyar az első ötvenben a férfi teniszezők világranglistáján

Tenisz
2026.02.02. 10:41

Bondár Anna nehéz győzelemmel kezdett a kolozsvári tenisztornán

Tenisz
2026.02.01. 20:49

Udvardy Panna nyolcaddöntős, Gálfi Dalma meccslabdáról kapott ki az ostravai tenisztornán

Tenisz
2026.02.01. 20:39
Ezek is érdekelhetik