NS: a 100. nem a Vidiben lesz; Kink és az NL – szombat

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.01.26. 23:29
A Nemzeti Sport szombati számából ajánljuk:

Harminckét év szünet után újra magyar felnőtt Grand Slam-győztest ünnepelhetünk. Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán két játszmában nyert az ausztrál nemzetközi bajnokság női páros döntőjében. Ő az ötödik magyar játékos, aki valamelyik GS-viadal fináléjában diadalmaskodott. Lapunknak nyilatkozva az újdonsült bajnok arról is beszélt, miért döntött úgy az olimpia után, hogy régi-új társával folytatja.
Harminckét év szünet után újra magyar felnőtt Grand Slam-győztest ünnepelhetünk. Babos Tímea a francia Kristina Mladenoviccsal az oldalán két játszmában nyert az ausztrál nemzetközi bajnokság női páros döntőjében. Ő az ötödik magyar játékos, aki valamelyik GS-viadal fináléjában diadalmaskodott. Lapunknak nyilatkozva az újdonsült bajnok arról is beszélt, miért döntött úgy az olimpia után, hogy régi-új társával folytatja.

Tarmo Kink szívesen emlékszik a Magyarországon töltött évekre. Az észt futballista több klubban is megfordult, legnagyobb sikerét a Győrrel érte el, az ETO-val bajnoki címet ünnepelhetett. Azóta hazatért, és már a válogatottságot is lemondta, ennek ellenére készséggel nyilatkozott a Nemzetek Ligájáról, amelyben egy csoportba került a magyar és az észt nemzeti együttes. Hogy miként látja az új sorozatot a csatár, kiderül cikkünkből.

Fejes András 99 meccsnél tart az élvonalban, s noha ezer százzal kötődik Székesfehérvárhoz, valamint a Videotonhoz, a 100. élvonalbeli összecsapását bizonyosan új gárda színeiben ünnepelheti majd. A télen ugyanis klubot váltott, a Paksnál folytatja. Pedig több kérője is akadt, köztük a dobogóra is esélyes Debrecen. Hogy miért választotta mégis Csertői Aurél együttesét, s írt alá három és fél évre, azt is megtudhatják interjúnkból.

Munkatársunk Izlandon járt, ahol felkereste a Reykjavíktól 60 kilométerre található Selfosst. A kicsiny település azzal vált híressé és a sakkrajongók zarándokhelyévé, hogy itt nyugszik a sportág történetének egyik legzseniálisabb alakja, Bobby Fischer. Hogy miként került az amerikai klasszis a szigetországba, s miért tartja az izlandi nép immár saját szülöttének, az is kiderül úti beszámolónkból.

Legfrissebb hírek

Sándor Tamás: A tulajdonosok nem tudják, ki vagyok; német győzelem a Magyar Derbyn

E-újság
14 órája

Méh, kutya, drón, pánik – félbeszakadt futballmeccsek nyomában; Szabó László: Humort és derűt tanultam a parasportolóktól

E-újság
2025.07.05. 23:55

Kilencvenéves lapunk korábbi munkatársa, Czifferszky Béla

Egyéb egyéni
2025.07.05. 13:34

Repedések a jövő évi labdarúgó-vb rendezői között; Garda Krisztina: Nem féltem a fiatalokat, mindenki belevaló a csapatban

E-újság
2025.07.04. 23:41

A halászléhez a Nemzeti Sportot olvasta a miniszterelnök

Egyéb egyéni
2025.07.03. 18:04

Csak mondják a magukét – Pucz Péter publicisztikája

Labdarúgó NB I
2025.07.02. 23:54

Nincs az a pénz – Gyenge Balázs jegyzete

Klub-vb
2025.07.02. 23:53

Nikitschert a Rayo Vallecano csábítja; Öt európai, két brazil és az Al-Hilal maradt

E-újság
2025.07.02. 23:50
Ezek is érdekelhetik