WTA-vb: a sportigazgató szerint nagyon érett Babos sikere

2017.10.29. 20:59
Babos Tímea 2014 óta folyamatosan ott van párosban az elődöntőkben, döntőkben, a szingapúri vb-nek is harmadszor volt résztvevője, így „nagyon érett”, hogy egyszer megnyerje azt – mondta Juhász Gábor, a Magyar Teniszszövetség sportigazgatója az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

A sportigazgatót azzal kapcsolatban kérdezték, hogy vasárnap Babos Tímea és Andrea Hlavácková nyerte meg a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét, a vasárnapi fináléban döntő rövidítésben legyőzve a holland Kiki Bertenst és a svéd Johanna Larssont.
Juhász Gábor azt mondta: ez a siker nem véletlen, hiszen Babos Tímea párosbeli pályafutását tekintve 2014 óta a gyors felületeken folyamatosan ott van elődöntőben, döntőben: 2014-ben Wimbledonban finálét játszott, 2015-ben elődöntőt, 2016-ban megint döntőt. Emellett harmadszor volt résztvevője különböző partnerekkel a szingapúri vb-nek, tehát „nagyon érett, hogy egyszer megnyerje” – fogalmazott.

A mérkőzést elemezve a sportigazgató elmondta, mindkét páros túl volt a saját ága legnehezebb ellenfelén: a Babos, Hlavácková duó az első, a Bertens, Larsson kettős a második kiemeltet győzte le. Ez viszont mindkét fél teljesítményére rányomta a görcsösséget, feszültséget, véleménye szerint ez Andrea Hlaváckovára hatott a leginkább. Ezért másfél szettig Babos Tímea vitte a meccset, és az, hogy fordítani tudtak, nagyban attól függött, Hlavácková mennyire nő fel Babos mellé – vélekedett.

Babos Tímea agresszív játékát Juhász Gábor úgy kommentálta, ezt szokták meg tőle: „Timi kőkemény, nem egy női páros játékosa, nagyon férfiasan játszik, főleg a hálónál”.

Véleménye szerint ez a győzelem lélektanilag hatással lehet az egyéni teljesítményére is, hiszen sokat számít az, ha egy versenyzőnek megvan az önbizalma.

Azzal kapcsolatban, hogy Babos Tímea bejelentette, nem Hlaváckovával folytatja a párospályafutását, Juhász Gábor annyit mondott: nem volt előjele ennek a döntésnek, de tudnak róla, részleteket azonban csak a jövő hétre meghirdetett sajtótájékoztatón fog elárulni a játékos.
vasárnap Babos Tímea és Andrea Hlavácková nyerte meg a hétmillió dollár összdíjazású szingapúri tenisz WTA-világbajnokság páros versenyét, a vasárnapi fináléban döntő rövidítésben legyőzve a holland Kiki Bertenst és a svéd Johanna Larssont.
Juhász Gábor azt mondta: ez a siker nem véletlen, hiszen Babos Tímea párosbeli pályafutását tekintve 2014 óta a gyors felületeken folyamatosan ott van elődöntőben, döntőben: 2014-ben Wimbledonban finálét játszott, 2015-ben elődöntőt, 2016-ban megint döntőt. Emellett harmadszor volt résztvevője különböző partnerekkel a szingapúri vb-nek, tehát „nagyon érett, hogy egyszer megnyerje” – fogalmazott.

A mérkőzést elemezve a sportigazgató elmondta, mindkét páros túl volt a saját ága legnehezebb ellenfelén: a Babos, Hlavácková duó az első, a Bertens, Larsson kettős a második kiemeltet győzte le. Ez viszont mindkét fél teljesítményére rányomta a görcsösséget, feszültséget, véleménye szerint ez Andrea Hlaváckovára hatott a leginkább. Ezért másfél szettig Babos Tímea vitte a meccset, és az, hogy fordítani tudtak, nagyban attól függött, Hlavácková mennyire nő fel Babos mellé – vélekedett.

Babos Tímea agresszív játékát Juhász Gábor úgy kommentálta, ezt szokták meg tőle: „Timi kőkemény, nem egy női páros játékosa, nagyon férfiasan játszik, főleg a hálónál”.

Véleménye szerint ez a győzelem lélektanilag hatással lehet az egyéni teljesítményére is, hiszen sokat számít az, ha egy versenyzőnek megvan az önbizalma.

Azzal kapcsolatban, hogy Babos Tímea bejelentette, nem Hlaváckovával folytatja a párospályafutását, Juhász Gábor annyit mondott: nem volt előjele ennek a döntésnek, de tudnak róla, részleteket azonban csak a jövő hétre meghirdetett sajtótájékoztatón fog elárulni a játékos.

Legfrissebb hírek

Nevet váltott a Nemzetközi Teniszszövetség

Tenisz
2026.06.25. 12:22

Wimbledon: Piros Zsombor búcsúzott a selejtezőben

Tenisz
2026.06.24. 15:29

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
2026.06.23. 18:58

Marozsán, Udvardy, Bondár és Gálfi is rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.22. 09:54

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25
Ezek is érdekelhetik