Tenisz: Djokovics letaszította a madridi trónról Murrayt

2016.05.08. 21:01
Novak Djokovics a madridi trófeával (Fotó: Reuters)
Novak Djokovics 6:2, 3:6, 6:3-ra legyőzte a címvédő Andy Murrayt a madridi salakpályás tenisztorna férfi egyesének döntőjében.

Murray a simán elbukott első szett után magára talált, és 6:3-mal egyenlített. A döntő játszmában Djokovics 5:2-re elhúzott, mégis csak nagyon nehezen tudta lezárni a mérkőzést. Murray 5:2-nél jó szervával hárította az első meccslabdát, majd 5:3-nál több bréklabdához jutott, ám egyiket sem tudta kihasználni.

Djokovics a mostani győzelmével már 29 mestertornán diadalmaskodott, ezzel lehagyta a 28-szoros győztes Rafa Nadalt, és már egyedül áll az örökrangsor élén.

„Az utóbbi években Novak sajnos sokszor megvert, de most is szép dolgokat láthattunk tőle, és megérdemelte ezt a sikert. Nagyszerű volt az utóbbi két madridi versenyem, imádom ezt a tornát” – mondta Murray, aki nemcsak a madridi döntőt vesztette el, hanem a világranglista második helyét is, amelyen hétfőtől újra Roger Federer található.

Djokovics 2016-ban az ötödik, összesen pedig a 64. trófeáját szerezte meg – ezzel beérte Pete Samprast és Björn Borgot –, és 23–9-re javította Murray elleni mérlegét.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (5 719 660 euró, salak)